هدر موبایل
1387/03/07 12:09:00
سرویس صحن

قرعه کشی بین نمایندگان به منظور عضویت در شعب برگزار شد

در مراسم افتتاحیه مجلس هشتم، قرعه کشی بین نمایندگان به منظور عضویت در شعب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، برای اجرای مراسم قرعه کشی، منشی های هیات رئیسه سنی پشت تریبون نطق قرار گرفتند.

پیمان فروزش یکی از اعضای هیئت رئیسه سنی در توضیح این مراسم گفت: ما 15 شعبه و 283 نماینده داریم که این تعداد نمایندگان به 15 شعبه تقسیم می شوند و در هر شعبه 18 نماینده قرار می گیرند.

طبق ماده 26 آیین نامه داخلی مجلس پس از انجام مراسم تحلیف به حکم قرعه به طور مساوی به 15 شعبه تقسیم می شوند و افراد باقیمانده به ترتیب از شعبه اول به بعد، یک به یک به شعب افزوده می شوند.

هر شعبه دارای یک رئیس، دو نایب رئیس و یک مخبر و دو منشی خواهد بود.

طبق ماده 27 آیین نامه داخلی مجلس هر یک از شعب برای تمام دوره نمایندگی رسمیت دارند و وظیفه و اختیارات آنها رسیدگی به اعتبارنامه ها، تعیین اعضای کمیسیون تحقیق تعیین اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس و بررسی و تشخیص صلاحیت نامزدهای عضویت در کمیسیون های تخصصی مجلس است.

پس از پایان مراسم قرعه کشی، حمیدرضا حاجی بابایی گفت: فردا چهارشنبه ساعت 8  تا 10صبح اولین جلسه شعب تشکیل می شود و بعد از آن از ساعت 10 تا 12 نیز جلسه علنی برای تعیین هیات رئیسه موقت برگزار می گردد.

وی افزود: همچنین چهارشنبه بعد از ظهر و پنجشنبه صبح و شنبه صبح شعب جلسه برگزار خواهند کرد و عصر شنبه و صبح روزهای یکشنبه و دوشنبه جلسه علنی برگزار خواهیم کرد تا تمام اعتبارنامه‌های مصوب و هیات رییسه تعیین شود.

این گزارش می افزاید، پس از اعلام ختم جلسه توسط محمدتقی رهبر، نمایندگان برای تجدید میثاق با رهبر انقلاب به حرم مطهر حضرت امام خمینی و بهشت زهرا عزیمت کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet