ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/18 12:29:00
سرویس اقتصادی
جلالیان :

اداره بنادر و کشتیرانی در دیر و کنگان تأسیس می‌شود

**عسگر جلالیان نماینده مردم دیر، کنگان و جم، در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی با اظهار نگرانی از روند بررسی برنامه پنجم توسعه گفت: روند بررسی برنامه پنجم توسعه اگر ترسیم شود، امکان اینکه به بودجه‌بندی ۹۰ برسد وجود دارد اما فرصت زیادی از دست رفته است. کوتاهی دولت است که باید زودتر برنامه را تدوین و آماده می‌کرد. در حال حاضر فرصتی نمانده که همزمان باید بودجه ۹۰ را نیز بدهد و به ‌کار‌های جاری مجلس اضافه می‌شود.

"عسگر جلالیان " نماینده دیر، کنگان و جم، در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صدای بوشهر افزود: نداشتن برنامه‌ در همه حوزه‌ها برای کشورها ضرر دارد و مخصوصاً در دنیای امروز که همه چیز باید طبق برنامه و روال پیش برود، تصور بستن بودجه بدون برنامه جدید غیرممکن است.

جلالیان گفت: دولت باید در خصوص زمان ارائه لوایح در چارچوب قانون حرکت کند و برنامه‌هایش را بچیند و هر جا که احتیاج به دستورالعمل خاصی است به تمامی ورود کند و مجلس هم کمک خود را می‌کند.

جلالیان در خصوص آخرین پیگیری‌های خود در حوزه انتخابیه دیر، کنگان و جم گفت: نقشه خوبی برای ساختمان دانشگاه پیام شهرستان خور کلنگ‌زنی شده تا در یک مدت زمان کوتاه به نتیجه برسد.

وی گفت: جلساتی با مردم دیر داشتیم و در اطراف عسلویه ایمنی لازم مسائل بهداشتی لازم رعایت نمی‌شود و زباله‌های دیر در جایی رها شده است که بازدید داشتیم تا به صورت کارشناسی آن‌را منعکس کنیم. در این خصوص هشدار می‌دهم به مجموعه وزارت نفت مستقر در پارس‌جنوبی که آنچه در ضلع شرقی فرودگاه خلیج‌فارس به عنوان زباله رها می‌شود بسیار خطرناک است.

جلالیان همچنین تصریح کرد خط تولید دو پالایشگاه جم راه‌اندازی شد که بازدیدی داشتیم و توضیحات مدیرعامل را شنیدیم.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای نیز به اتفاق فرماندار کنگان در استانداری بوشهر بحث راه‌اندازی اداره بندر در دیر و کنگان را بررسی کردیم و طبق مکاتبات قبلی با سازمان بنادر قرار شد دو میلیارد اختصاص دهد و دو ساختمان در دیر و کنگان بگذارد و اداره بنادر و کشتیرانی را در این دو شهر داشته باشیم.

نماینده مردم دیر و کنگان افزود: دو بندر دیر و کنگان بنادر قدیمی استان هستند اما رها شده‌اند و مدیریت ندارد و یک نفر در یک کیوسک جایگزین یک اداره است. اگر قرار است بندر داشته باشیم باید در کنار آن زندگی ایجاد کنیم اما امروز هر کس تمکن مالی پیدا کند از آنجا می‌رود. در جای دیگر تسهیلاتی برای زندگی مردم در نظر گرفته شده است. در حاشیه خلیج‌فارس بنادر جزو جاهای گردشگری است و اما در استان ما تعریف نشده است و بنادر وضعیت خوبی ندارند اما به دنبال پیگیری‌ها و تذکرها و فشارها مجوز استقرار اداره در بنادر را گرفته‌ایم که در بنادر مستقر شود و زندگی را در آن‌جا ساماندهی کند.

جلالیان افزود: موضوع دیگر احداث یک اسکله صیادی در کنگان است که شرکت ملی نفت روستاها و موج‌شکن‌ها را تخریب کرده‌اند و مردم بدون شغل شده‌اند. مقرر شد احداث یک اسکله صیادی با دستور وزارت نفت در اختیار مردم قرار بگیرد و شیلات استان زودتر پیگیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet