هدر موبایل
1389/07/18 13:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
در واکنش به لغو قرارداد اس300 توسط روسیه؛

ایران از روسیه در مجامع بین‌المللی درخواست غرامت می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران برای احقاق حقوق خود در پرونده معامله موشک های اس ۳۰۰ و برای دریافت غرامت لغو یکسویه این قرارداد توسط روسیه، به مجامع بین المللی شکایت می‌کند.

سید علی آقازاده دافساری نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به لغو یکسویه قرارداد فروش موشک های اس 300 به کشورمان توسط روسیه گفت: از آنجا که روسیه از دادن غرامت لغو یکسویه این قرارداد سرباز زده، جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدامی برای احقاق حق خود فرو گذار نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بحث پرداخت غرامت در صورت لغو یکسویه قرارداد در مفاد آن گنجانده شده بود،‌ اظهار داشت: براساس توافق طرفین می بایست غرامت توسط طرفی که قرارداد را لغو نماید پرداخت شود اما با طفره رفتن روسیه از پرداخت غرامت به جمهوری اسلامی ایران  قطعاً از طریق مجامع بین المللی جهت دریافت حق خود اقدامات لازم را صورت خواهیم داد.

نماینده رشت افزود: اقدام روسیه نخواهد توانست تاثیری در روحیه دفاعی جمهوری اسلامی ایران ایجاد نماید چرا که قطعاً لغو این قرارداد کشور را در آستانه تولید این موشکها قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران می تواند از طریق تولید موشکهای اس 300 یا از طریق تهیه آن از سایر کشورها از جمله چین، لغو یکسویه این قرارداد را جبران نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet