هدر موبایل
1389/07/19 10:26:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون اصل 44 خبر داد:

تدوین طرحی برای اصلاح نواقص قانونی سهام عدالت

**نایب رییس کمیسیون اصل ۴۴ از بررسی نهایی گزارش این کمیسیون پیرامون سهام عدالت، خبر داد و گفت: برخی تصمیمات اصلاحی کمیسیون در مورد سهام عدالت به عنوان توصیه های اجرایی به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد و برخی دیگر بصورت طرح برای تصویب در مجلس، آماده خواهد شد.

"جعفر قادری" نایب رییس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی، در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست امروز صبح این کمیسیون پیرامون موضوع سهام عدالت، گفت: در نشست امروز صبح کمیسیون اصل 44 مشکلات مورد نظر کمیسیون در روند اعطای سهام عدالت مورد بررسی قرار گرفت و کمیسیون به جمع بندی نهایی در مورد این موضوع رسید.

نماینده مردم شیراز در مورد نتیجه بررسی این موضوع در جلسه امروز کمیسیون اصل 44، نیز گفت: بعد از بررسی مشکلاتی که در مورد سهام عدالت مطرح بود، اعضای کمیسیون به جمع‌بندی نهایی رسیدند و در نهایت قرار بر این شد که مجموع تصمیمات کمیسیون برای رفع نواقص سهام عدالت، در دو بخش پیگیری شود؛ به این گونه که برخی از تصمیمات به عنوان توصیه اجرایی به دستگاه‌های مسئول ابلاغ شود و برخی موارد دیگر به عنوان طرح تدوین و برای تصویب به صحن مجلس ارائه شود.

نایب رییس کمیسیون اصل 44 در مورد برخی موضوعات مهم مطرح شده در جلسه امروز، گفت: اعضای کمیسیون در جلسه امروز سعی کردند خلا موجود در اعطای سهام عدالت را که موجب شده است برخی از اقشار کم درآمد از جمله کارگران ساختمانی جزو افراد مشمول دریافت سهام عدالت قرار نگیرند، برطرف کند؛ به گونه‌ای که با اصلاح 6 دهک مورد نظر در سهام عدالت، گستره توزیع این سهام به این افراد نیز برسد.

قادری همچنین از روشن شدن جایگاه تعاونی‌های شهرستانی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: در جلسه امروز جایگاه تعاونی‌های شهرستانی را در روند اعطای سهام عدالت مشخص کردیم تا رابطه این شرکت‌های تعاونی با سهامداران عدالت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص شود؛ همچنین به این شرکت‌های تعاونی اجازه جذب سرمایه‌های جدید و سرمایه‌گذاری‌های جدید را دادیم.

وی همچنین افزود: در جلسه امروز مقرر شد تا موضوع پرداخت سود سهام عدالت و شیوه‌های پرداخت آن اصلاح شود که با توجه به اهمیت این موضوع و نیاز آن برای بررسی دقیق‌تر توصیه‌های خود را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد.

نایب رییس کمیسیون اصل 44 در پایان از تصمیم این کمیسیون برای تبدیل شرکت‌های تعاونی سرمایه‌گذاری استان به شرکت‌های سهامی خبر داد و گفت: تبدیل این شرکت‌ها به شرکت سهامی جهت تسهیل ورود آنان به بورس برنامه‌ریزی شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet