هدر اصلی
1389/07/19 10:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
بشیری:

آماری درخصوص آقازاده‌هایی که در خارج تحصیل می‌کنند موجود نیست

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اغلب آقازاده‌های محصل در خارج از کشور به انگلیس رفته‌اند.

فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تحصیل عده‌ای از دانشجویان در خارج از کشور اظهار داشت: آماری به صورت مکتوب در خصوص آقازاده‌هایی که در خارج تحصیل می‌کنند در حال حاضر موجود نیست.

وی با بیان اینکه اکثر آقازاده‌هایی که در خارج تحصیل می‌کنند در انگلیس هستند، افزود: اعضای کمیسیون آموزش مجلس تاکید دارند برای عدم خروج دانشجو از کشور ظرفیت دانشگاه‌های داخلی را افزایش و شرایطی را فراهم کنیم تا دانشجویانی که در خارج هستند به کشور بازگردند و در داخل کشور به تحصیل خود ادامه دهند.

بشیری دانشجویان را سرمایه معنوی کشور دانست و اظهار داشت: اگر دانشجویان در داخل کشور به تحصیل خود ادامه دهند هم هزینه کمتری بر دوش آنها خواهد بود و هم اینکه می‌توانند از پیوندها و ارتباطات فرهنگی کشور به خوبی استفاده کنند.

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس چندی پیش موضوع دانشجویان تحصیلات تکمیلی و موانع موجود بر سر راه ادامه تحصیل این عده در داخل کشور را مورد بررسی قرار دادند، اما این بررسی‌ها تاکنون به اتمام نرسیده است.

بر اساس این گزارش اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید دارند که باید برای عدم خروج دانشجویان از کشور، ظرفیت دانشگاه‌های داخلی را افزایش داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet