روز مجلس
1387/03/08 11:02:00
سرویس صحن
رئیس موقت مجلس شورای اسلامی:

در صورت ادامه رفتار فریبکارانه، مجلس حد و مرز جدیدی برای همکاری با آژانس ایجاد می کند

علی لاریجانی رئیس موقت مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت ادامه رفتار فریبکارانه در مورد پرونده هسته ای ایران، مجلس هشتم حد و مرز جدیدی را برای همکاری با آژانس ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در دومین جلسه علنی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش اخیر البرادعی در مورد پرونده فعالیت های هسته ای ایران گفت: در این گزارش آژانس اعلام کرده است که تمامی مواد هسته ای کارخانه غنی سازی سوخت و نیز تمامی آبشارهای نصب شده تحت نظارت آژانس قرار دارد و همچنین هیچ نشانه ای گواه بر انجام فعالیت های مرتبط با بازفراوری در تاسیسات ایران وجود ندارد.

وی افزود: آژنس با استفاه از تصاویر ماهواره ای بر وضعیت کارخانه تولید آب سنگین نظارت دارد و با صراحت بیان داشته است آژانس هیچ اطلاع عملی در مورد ساخت اجزا مواد هسته ای یک سلاح از سوی ایران را در اختیار ندارد، اما متاسفانه در بندهایی چنان چند پهلو سخن گفته اند تا بعد رسانه ای گزارش آژانس را غنی کنند که در این روز شما شاهد جوسازی ها هستید.

لاریجانی خاطرنشان کرد: هر چند این رویکرد آژانس مایه تاسف همه کشورهای حق مدار است، اما توصیه می کنیم از پاسکاری مرموزانه دیپلماتیک پرونده هسته ای بین آژانس و 1+5 پرهیز کنند.

وی با اعلام اینکه مجلس هشتم اجازه چنین فریبکاری را نخواهد داد، تصریح کرد: در صورت ادامه این رفتار مجلس هشتم با ورود به پرونده، حد و مرز جدیدی برای همکاری با آژانس ایجاد می کند.

وی خطاب به نمایندگان افزود: از حسن نظر شما و اعتمادتان به حقیر و اعضای هیات رئیسه موقت سپاسگزارم. از تلاش های آقای رهبر و هیات رئیسه سنی تشکر می کنم. امیدوارم هیات رئیسه موقت با تلاش های مدبرانه در راه استواری مجلس هشتم پاسخگوی گوشه ای از حسن اعتماد شما باشد.

وی ضمن تشکر از زحمات "غلامعلی حدادعادل" و هیات رئیسه مجلس هفتم ادامه داد: ایشان بعنوان یک سرمایه ملی همیشه زینت مجلس شورای اسلامی خواهند بود و ریاست معنوی ایشان را قدر می نهیم و نظرات و تجربیات این دوست گرامی همیشه برای ما راهگشا خواهد بود.

رئیس موقت مجلس ادامه داد: حکمت های ارزنده در پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (دامه برکاته) نقشه راه مجلس هشتم را تصویر نمود.

وی افزود: تعبیر نیکوی ایشان که مجلس نرم افزار حرکت کشور است جایگاه مجلس هشتم را بعنوان مغز متفکر نظام در تئوری پردازی و راهبری امور دیوانی کشور ترسیم می کند.

لاریجانی تصریح کرد: همیچنین انتظار مقام معظم رهبری در تصویب قوانین کارآمد، شفاف، روزآمد و با دید بلند مدت و معطوف به منافع ملی، مسئولیت ما را در کارشناسی دقیق و استفاده هر چه بیشتر از زمان در جهت فهم درک دقیق تر از شرایط کشور و منافع ملی بیشتر می کند تا طرح ها و لوایح را در جهت سند چشم انداز با مبانی درست بررسی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکید رهبر بزرگوار انقلاب بر دو عنصر نظارت و همکاری صمیمانه با سایر قوا راهبردی روشن برای مجلس هشتم خواهد بود و امیدوارم با توجه خاص نمایندگان ساز و کار نظارت شفاف و کنجکاوانه و در عین حال صمیمانه با متدولوژی نوین تدارک دیده شود و این امر را جزو کارهای آتی خود می دانیم.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: تاکید به حق ایشان که مجلس قانونگذار راهنمای عمل دولت است که بناست دولت در هیچ یک از این زمینه ها از این مصوبات تخطی نکند و در موارد اختلافی گروهی از دو طرف موضوع را حل و فصل نمایند اقتضا دارد سریع تر برای این امر راهکاری ارائه نماییم تا در مراحل اختلافی قبل از اینکه اجرای صعب مرزهای قانونی بین دو قوه شکنندگی ایجاد کند از طریق رایزنی در چنین لجندهایمشترکی مشترکی به نتیجه آراسته گردد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: با توصیه داهیانه آن حضرت یعنی تعامل برادرانه با رعایت حقوق قانونی از هر دو سو این مبنای عمل مجلس هشتم می تواند قرار گیرد و امیدواریم خداوند آنچه حق است در ذهن نمایندگان متبادر نماید.

منخب مردم قم با ستایش از اظهارات رئیس جمهور در روز افتتاحیه مجلس هشتم مبنی بر نیاز کشور به مجلس مقتدر و شجاع و کارآمد و همکاری دوستانه و هم سنخی با نمایندگان برای درک بهتر شرایط زمانه و خدمت به مردم گفت: امیدواریم به فضای مودت و کارشناسی دقیق تر امور کشور مدد رسانیم.

رئیس موقت مجلس هشتم تاکید کرد: حضور با نشاط نمایندگان در ساماندهی مجلس هشتم و نتایج آرای هیات رئیسه به صورت اولی بسیار امیدوار کننده می باشد و به حیثیت ثانوی پیام مهمتری در بطن خود دارد که در هیات رئیسه تلاش کنیم مجلس آوردگاه درگیری های حزبی نشود تا مجال تفکر کارشناسی پدید آید.

وی افزود: ما این پیام قوی شما را گفتمان مسلط مجلس هشتم تلقی می کنیم و براساس سوگند خویش تلاش می کنیم با راهنمایی و حمایت شما نمایندگان، زمینه های تحقق مدیریت علمی را فراهم نماییم و در جهت فربه ساختن بعد کارشناسی مجلس حتی المقدور از کشمکش های حزبی پرهیز کنیم.

لاریجانی گفت: امیدواریم دوستان عزیز نماینده در این خصوص هم فعالانه مشارکت نمایند و هم ما را یاری فرمایند.

وی ضمن تقدیر از سخنان تحول برانگیز و شجاعانه و خیرخواهانه سیدحسن نصرالله گفت: این مرد الهی از پیروزی بزرگ در صحنه لبنان که همگی در سایه مقاومت و ابتکار حزب الله حاصل گشت ادعایی جهت قدرت و تسلط بیشتر حزبی طلب ننمود بلکه یکسره هدف همه تلاش های حزب الله را در سربلندی ملی لبنان خلاصه کرد و مهمتر اعلام شجاعانه الهام از انقلاب اسلامی و دفاع از تئوری ولایت فقیه بود.

لاریجانی ادامه داد: سیدحسن نصرالله بعنوان فرزند راستین امام راحل و دژ محکم مقاومت حزب الله در مقابل آمریکا و اسرائیل و نتیجه تحقق بخشی از آموزه های آن بزرگ مرد تاریخ است و ما این انفتاح سیاسی در صحنه منطقه ای را طلیعه پیروزی های بزرگتر می دانیم.

وی تاکید کرد: مطابق سوگند تلاش می کنیم انتظارات شما را مطابق ضوابط محقق کنیم و از نظرات مشورتی شما استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet