خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/03/08 11:50:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: در مجلس هشتم ساماندهی وضعیت اقتصادی را دنبال کنیم

رئیس موقت مجلس شورای اسلامی در خصوص الویت های مجلس هشتم گفت: علاقه ای به طرح ها و لوایحی که مسایل جانبی را دنبال می کنند نداریم بلکه می خواهیم خواسته های اصلی مردم را که ساماندهی به وضعیت اقتصادی است دنبال کنیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه و در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه های هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی برای آینده اظهار داشت: برنامه های مجلس را باید خود نمایندگان در مجلس ارائه دهند رئیس مجلس به تنهایی ارائه برنامه نمی کند.

وی افزود: بعد از دوره موقت بیشتر وقتمان را صرف ایجاد یک تحول سازنده و پرتحرک با سایر قوا خواهیم کرد و به مکانیزم هایی برای این منظور فکر می کنیم. در پیام رهبر معظم انقلاب یک راهکار در این زمینه بود و تعبیرات ایشان در مورد اینکه مجلس حیثیت نرم افزاری نظام است با همت نمایندگان محترم محقق می شود.

رئیس موقت مجلس تصریح کرد: همچنین در مورد رفع اختلافات با سایر قوا اگر چه ما تلاشمان این است که از یک مشی استفاده شود که اختلافات بوجود نیاید و هر قوه کار خود را در چارچوب قانون انجام دهد اما به هر حال اگر مصادیقی پیش آمد، در پیام رهبر معظم آمده بود که گروهی از طرفین کمیته ای را برای این امر تشکیل دهند که انشاالله در اولین فرصت که این مجلس رسمیت پیدا کند برایش فکری خواهیم کرد.

وی با اشاره به شیوه های نوین نظارت گفت: تقنین و تسهیل قوانین از کارهایی است که امیدواریم در این مجلس رخ دهد تا مردم بتوانند اعمال خودشان را در امور دیوانی راحت انجام دهند و قوانین زیاد، مشکلی برای مردم ایجاد نکند.

لاریجانی در خصوص اولویت های مجلس هشتم اظهار داشت: ما علاقه ای به طرح ها و لوایحی که مسایل جانبی را دنبال می کند نداریم بلکه ما می خواهیم خواسته های اصلی مردم را دنبال کنیم. به طور طبیعی حدس می زنیم که آن خواسته ها ساماندهی به وضعیت اقتصادی کشور و بهبود وضع است حتما در این زمینه رایزنی هایی با دولت و سایر قوا خواهیم داشت و امیدواریم در این جهت بتوانیم مجلس را پرتحرک کنیم.

وی در مورد انتقال قدرت در هیات رئیسه تصریح کرد: ما با آقای دکتر حدادعادل بیش از 30 سال است که دوستی صمیمانه داریم و اینجا یک مسابقه ای در ادای تکلیف هم برای ایشان و هم برای من بود و هیچ در رفاقت ما خللی ایجاد نکرده و همینطور با هم صمیمانه هستیم. حضور ایشان مهم ارزشمند است و از تجربیاتشان استفاده خواهد شد.

رئیس موقت مجلس گفت: در اعضا هیات رئیسه هم تغییراتی بوجود آمد بنابراین خیلی طبیعی است و من اینگونه گردش نیروها را در امور دیوانی مثبت می دانم که نشاط کاری در هر دوره بوجود می آورد ضمن اینکه اگر ما آگاهانه و با توجه کار کنیم از همه تجربیات گذشته می توانیم در فضای درستی استفاده کنیم.

لاریجانی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آرای آقای حداد با شما فاصله داشت، تحلیل شما چیست؟ تاکید کرد: خیلی روی این مسایل وقت خود را صرف نکنید مسایل مهمتری در کشور هست که بهتر است ذهن خود را به آن متوجه کنید. باید حق بدهید که فراکسیون و مجلس براساس مجموعه خصوصیاتی که وجود دارد تصمیم بگیرد، لذا طبیعی است که افراد توانمندی های متفاوت دارند و حضرت آقای حداد زمینه های خیلی خوبی در مسایل فرهنگی علمی دارند بنده هم یک بضاعت مختصری در مسایل دیگر دارم.

وی با اشاره به گزارش البرادعی خاطرنشان کرد: این گزارش حاوی نکات متنوعی بود. برخی از آن نشان می داد که هیچگونه سند و مدرکی دال بر گرایش ایران در زمینه هسته ای به سمت سلاح وجود ندارد و همچنین نظارت های آژانس را مستند عنوان کرده و اعلام کرده بود ما در مورد آب سنگین از طریق ماهواره نظارت داریم همچنین از همکاری ایران با بازرسان ستایش کرده بود؛ البته در بندهایی هم حرف هایی چند پهلو زده که این به نظر می رسد بیشتر صبغه رسانه ای دارد و پمپاژ القائاتی در این زمینه دنبال می شده تا یک سند حقوقی.

وی افزود: این رفتار بعضا در رسانه ها هم متبلور شده که باید این رفتار در جایی خاتمه پیدا کند بنا نیست ایران همکاری موسعی با آژانس داشته باشد اما آنها هر زمان از آن سوء استفاده کنند. اگر این روش را بخواهند ادامه دهند حتما مجلس در پرونده هسته ای ورود پیدا می کند و راجع به رفتار آینده با آژانس تصمیم گیری می کند.

لذا باید توجه داشته باشیم که اگر بناست طبق مدالیته با ایران همکاری صادقانه داشته باشند باید گزارش های آنها از یک متانت حقوقی برخوردار باشد و دنبال جوسازی رسانه ای نباشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet