هدر موبایل
1389/07/19 12:46:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

استیضاح وزیر صنایع علاج مشکلات حوزه صنعت نیست

**عضو کمیسیون صنایع مجلس استیضاح وزیر صنایع و معادن را در شرایط فعلی، خالی از فایده عنوان کرد و گفت:برای حل مشکلات حوزه صنعت باید دنبال راه‌هایی جدی تر و کارآمدتر بگردیم، استیضاح علاج مشکلات صنعت نیست.

"سید شریف حسینی" عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح موضوع استیضاح وزیر صنایع و معادن، گفت: در اینکه صنعت ما امروز با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، شکی نیست؛ اما استیضاح با حواشی که با خود می‌آورد و فرایند زمان‌بری که دارد نه تنها در شرایط فعلی مفید نخواهد بود، بلکه به مشکلات دامن خواهد زد.

نماینده اهواز با تاکید بر مصلحت سنجی در مورد طرح موضوعاتی مانند استیضاح، گفت: ما باید وضعیت موجود را بسنیجم، امکانات، چالشها و مشکلات را برررسی کنیم و بینیم در سه سالی که از عمر دولت مانده، آیا جایگزین کردن یک وزیر جدید و صرف زمانی طولانی برای آشنایی وی با وضعیت موجود در عرصه صنعت، برای صنعت ما مفید خواهد بود یا نه؟

حسینی با اشاره به مشکلات استیضاح، گفت: تعویض معاونین، تعویض مدیران و معطل ماندن بسیاری از مسائل در زمان جابجایی از اثرات منفی استیضاح است و باید سنیجد که این تاثیر چه اثری بر صنعت ما خواهد داشت، آیا تاثیر چنین تغییراتی مثبت خواهد بود یا منفی.

به جای حذف به اصلاح فکر کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر تعامل با مسئولان اجرایی، گفت: از دوستانی که این استیضاح را دنبال می کنند خواهش می‌کنم این موضوع را مد نظر داشته باشند که اصلاح امور مفیدتر از حذف اشخاص است.
وی با تاکید بر این مطلب که در بعضی از زمینه های صنعت که مشکل وجود دارد بهتر است اصلاح صورت گیرد تصریح کرد: در برخی از مواردی که مد نظر دوستان است زمام کار اصلا دست وزیر نیست که موضوع افزایش کیفیت خودرو در یک ظرف زمانی کوتاه از جمله همین موضوعات است؛ چراکه وقتی اعلام می‌شود کیفیت خودرو باید تا یک سال دیگر افزایش یابد، باید دید که آیا این توان در دانش فنی و تکنولوژی صنعت خودروی ما و در مواد اولیه که قطعه ساز تولید می‌کند وجود دارد.

حسینی در پایان گفت: برای اصلاح امور باید مجلس در کنار وزارت صنایع قرار گیرد و برای حل ابهاماتی هم که وجود دارد، جلسات مشترک دولت و مجلس بهترین گزینه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet