هدر اصلی
1387/03/10 15:22:00
سرویس سیاسی

لاریجانی : دشمنان فکر نکنند با جابجایی‌های اخیر می‌توانند در میان نیروهای انقلاب رخنه کنند

رییس موقت مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات اخیر در مجلس شواری اسلامی گفت: دشمنان فکر نکنند با جابجایی‌های اخیر می‌توانند در میان نیروهای انقلاب رخنه ایجاد کنند.

دکتر علی لاریجانی رییس موقت مجلس شورای اسلامی شب گذشته درمراسم یادواره شهدای خیابان امام(ره) قم، در واکنش به پیام اخیر پارلمان اروپا که ابراز امیدواری کرده است که مجلس جدید ایران، حقوق بشر را رعایت کند، گفت : مدعیان دروغین حقوق بشر دست از توطئه و شیطنت بردارند.  مبنای اسلام، رعایت حقوق بشر است ولازم نیست پارلمان اروپا به ایران حقوق بشر بیاموزد.

وی گفت: ملت ایران باتکیه برمبانی اسلامی ونهج البلاغه، منابع غنی تری نسبت به جهان غرب در مورد حقوق بشر در اختیار دارد.

لاریجانی افزود: پارلمان اروپا در یک اقدام عجیب ازپارلمان جدید ایران خواست درزمینه دفاع ازحقوق بشر در ایران گام بردارد، این در حالی است که ما به حقوق بشر اسلامی واین منابع غنی که دراخیتار داریم، افتخار می‌کنیم.

وی اظهار داشت: ما نهج البلاغه حضرت علی (ع) را داریم که سرشار ازمبانی حقوق بشر وحمایت از شهروندان و مردم می‌باشد ولی غربیها می‌خواهند به ما حقوق بشر یاد دهند.

لاریجانی گفت: چرا وقتی انگلیسها به ملت ایران خیانت کرده و سالها ثروت ومنافع ملی ایران را چپاول می‌کردند ورژیم پهلوی سالها بر این مملکت تاخت وتاز می‌کرد، موضوع حقوق بشر برای آنها مطرح نبود.

رییس موقت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دموکراسی وحقوق بشر غربیها در سیاه چاله وزنداهای وحشتناکی مانند زندان ابوغریب وگوانتاناما خود را نمایان کرده است.

لاریجانی خطاب به دولت‌های غربی، گفت: به جای پند و نصیحت دیگران زندانهای خود که لکه ننگ و سیاهی بر پیشانی شما نقش بسته ودر تاریخ نظیر ندارد، را جمع آوری کنید.

وی افزود: آنها درزندانها ، مردم را عریان و سگ‌های مست را به جانشان می اندازند واین چه حقوق بشری است واز کجا سرچشمه می‌گیرد.

لاریجانی ادامه داد: ما در زمینه دفاع از حقوق بشر غنی هستیم و نیازی به پند و نصیحت مدعیان دروغین حقوق بشر نداریم.

وی همچنین دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه آمریکا با قدرت نرم دنبال سلطه برعراق می‌باشد، گفت: وقتی اشغالگران با قدرت سخت و سرکوب قادر به رسیدن به منافع نامشروع خود نشدند ازطریق قدرت نرم دنبال سلطه بر این کشور می‌باشد.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: ملت عراق همانگونه که تاکنون در برابر اشغالگران مقاومت کرده اند، با رشادت دربرابر توافقنامه امنیتی آمریکانیز ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: امروز قانون نفت درعراق وامضای توافقنامه امنیتی دوچالش بزرگی است که مردم و دولت عراق را تهدید می‌کند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: تنها راه تامین امنیت در عراق خروج اشغالگران می باشد وملت عراق با حرکت درمسیر روحانیت ومرجعیت ازتوطئه آنها جلوگیری کند وی افزود: حضرت آیت الله سیستانی در واکنش به این توطئه فرموده‌اند تا من زنده هستم این پیمان امضا نخواهد شد.

لاریجانی ادامه داد: امضای این توافقنامه چیزی جز خزلان برای مردم عراق در بر نخواهد داشت.

رییس موقت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس هشتم مدافع حقوق ملت است،گفت: نمایندگان مجلس هشتم با تمام وجود از جوانان و روحیه استقامت ملی در کشور حمایت خواهند کرد و خود را برای این کار آماده نموده اند.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی دشمنان در موضوع پرونده هسته‌ای و جلوگیری از قدرت و نفوذ ما در منطقه ممکن است ما را تحت فشار قرار دهنداما پیروزی با ماست.

وی همچنین با اشاره به اینکه همه باید خود را برای خدمت راستین به مردم آماده کنند، گفت: سیاست بازی و جنجال به پا کردن خواست مردم نیست بلکه باید مدیریت اسلامی برای اقتصاد، کنترل تورم وحل مشکلات معیشتی آنها در اولویت کاری مسوولان قرار گیرد.

لاریجانی اظهار داشت: برای برطرف کردن این مشکلات به تعامل و همگرایی دولت، مجلس و قوه قضائیه نیاز است که مجلس به عنوان پشتیبان دولت دراین مسیر گام برمی دارد.

وی تصریح کرد: امروز در مجلس شورای اسلامی که متشکل از کارشناسان و افراد متخصص است انگیزه زیادی برای خدمت به مردم وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet