هدر موبایل
1389/07/20 10:52:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از نماینده سمنان

ضرورت حفظ وحدت در جهان اسلام

**مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان و مهدیشهر طی یادداشتی که در هفته نامه کویر منتشر شده ،به بررسی آثار فتوای تاریخی و وحدت‌بخش مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت توهین به اصحاب ، همسر پیامبر و نماد‌های اهل سنت پرداخته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این یادداشت در پی می آید: 

پیام بسیار مهم مقام معظم رهبری در حفظ وحدت مسلمانان و اتحاد جهان اسلام خیلی به‌موقع و تأثیرگذار بود. این رویه سابقه دیرینه‌ای در تاریخ معاصر ما دارد. مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی با مرحوم شیخ محمود شلتوت رئیس دانشگاه الازهر مصر مکاتباتی داشت تا بین مذاهب اسلامی تقریب برقرار شود.

در حال حاضر مسلمانان به اندازه کافی دشمن دارند و می‌بینیم که آخرین توطئه‌ این دشمنان همان قرآن‌سوزی در غرب بود و طبیعتاً مقابل چنین دشمنانی، جهان اسلام نیاز به وحدت دارد.

تقریباً قاطبه فقهای شیعه در این نکته اتفاق‌نظر دارند که سب و لعن اصحاب و همسران پیامبر صحیح نیست اما مقام معظم رهبری در برهه‌ای حساس این پیام را مطرح فرمودند تا وحدت جهان اسلام حفظ شود و مسلماً اهل سنت در سراسر جهان از این پیام استقبال می‌کنند کما‌اینکه در داخل کشور چنین بود و حتی نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی در این زمینه سخنرانی و نطق کردند. این موضوع نشان می‌دهد این پیام تأثیرگذاری خود را داشته و بازتاب بسیار مثبتی میان مسلمانان داشته است.

این ابتکار مقام معظم رهبری باید از سوی مسئولان جمهوری اسلامی ایران هم جدی گرفته شود و همین تفکر و پیام گسترش و بسط باید باشد تا جهان اسلام هرچه بیشتر به سوی وحدت سوق داده شود.

یکی از آفت‌های موجود که از دیرباز با توطئه دشمنانی که همچنان معتقدند «تفرقه بینداز و حکومت کن» بر سر راه مسلمانان دنیا قرار داشته همین بحث تفرقه میان مذاهب و ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی است.

با چنین اقدامات و حرکت‌هایی نظیر پیام بااهمیت مقام معظم رهبری می‌توانیم برخلاف میل دشمنان، به وحدت جهان اسلام نزدیک شویم.امام خمینی(ره) نیز بارها بر وحدت مسلمانان جهان تأکید داشتند و حتی دستور دادند، حاجیان ایرانی در مسجد‌الحرام و مسجدالنبی به شیوه یکسان و همسان با دیگران نماز بگزارند که برگزاری یکسان نماز در این دو مکان پرفضیلت و بااهمیت موجب همدلی و همگرایی مسلمانان اقصی نقاط عالم می‌شود.

در مسیر وحدت بین جهان اسلام باید اقدامات بیشتری انجام داد و از هر حرکت، سخن و اقدامی که به هر شکل در وحدت امت اسلامی خلل ایجاد کند باید پرهیز کرد.اگر این آفت تفرقه مهم تلقی شود و اقدامات خوبی همپای فرمایشات مبتکرانه مقام معظم رهبری به عمل آید، قطعاً تأثیرگذاری این وحدت بیشتر می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet