ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/20 11:18:00
سرویس صحن
نمایندگان مجلس وزارت صنایع را موظف کردند

خودروهای عمومی را مطابق استاندارد دنیا تولید نماید

**نمایندگان مجلس وزارت صنایع و معادن را موظف کردند به منظور ارتقاء کارایی مصرف سوخت تولید خودروهای عمومی بار و مسافر را، براساس استانداردهای روز دنیا به انجام رسانند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس روز سه شنبه در ادامه بررسی جزییات طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف در ماده 39 با رای خود مصوب کردند؛ وزارت صنایع و معادن موظف است به منظور ارتقاء کارایی مصرف سوخت اقداماتی را در راستای توسعه تولید، عرضه و خدمات پس از فروش خودروهای دیزلی سبک به انجام رساند.

بر اساس این مصوبه ، توسعه تولید، عرضه و خدمات پس از فروش خودروهای دیزلی سبک توسط وزارت صنایع و معادن با اولویت خودروهای عمومی بار و مسافر، مطابق با استانداردهای روز دنیا و معیارها و مشخصات فنی موضوع ماده (11) این قانون انجام خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده 39 را با 129 رای موافق 8 رای مخالف و 7 رای ممتنع به تصویب رساندند.

در ماده 11 که پیش تر در جلسه های قبلی به تصویب رسیده بود مقرر شد، استاندارد کیفیت انواع سوختهای مصرفی و برقی به ترتیبی که تولیدکنندگان و واردکنندگان موارد مذکور ملزم به رعایت آن باشند توسط کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های نفت، نیرو، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و سازمان حفاظت محیط زیست و وزارتخانه های ذی ربط تدوین می شود و به تصویب هیات وزیران می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet