هدر موبایل
1386/05/14 14:45:00
سرویس صحن

مجلس با دو فوریت تمدید قانون مجازات اسلامی مخالفت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح تمدید قانون مجازات اسلامی برای بار دوم مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت محمد نبی رودکی به عنوان یکی از طراحان این دو فوریت اظهار داشت: این ایراد به قوه قضاییه که از سال 1370 لایحه جدید قانون مجازات اسلامی را به مجلس ارائه نمی‌کند وارد است. اما نمایندگان هم نباید این موضوع را بهانه قرار دهند و به تمدید قانون مجازات فعلی رای ندهند.

حمید رضا فولادگر در مخالفت با پیشنهاد دو فوریت تمدید 2 سال برای قانون مجازات اسلامی اظهار داشت: در لایحه‌ای که پیش از این دولت برای تمدید قانون مجازات اسلامی به مجلس داد نمایندگان به آن رای ندادند حال ما باید تلاش کنیم برای احترام به رای گذاشته به طرح پیشنهادی هم رای ندهیم.

وی افزود: قوه قضاییه باید از مجلس تمکین کند و از فرصت باقیمانده استفاده کند و لایحه جدید مجازات اسلامی را به مجلس بیاورد.

اما هادی حق شناس نماینده بندر انزلی در موافقت با دو فوریت این طرح گفت: آگر قانون موجود تمدید نشود موکلین ما برای حل مشکل قانونی مجبور هستند که به فتوای مراجع ارجاع بدهند.

وی افزود: دولت باید لایحه جدید در این ارتباط می‌آورد که نیاورده، حال دلیل نمی‌شود که ما با عدم تمدید قانون موجود مشکل مردم را دو چندان کنیم.

محمدحسن استکی نماینده اصفهان هم در مخالفت با دو فوریت تمدید قانون مجازات اسلامی با طرح این سوال که اساس تمدید قانون موجود به چه معناست گفت: تمدید یعنی اینکه ما مهلتی به قوه قضاییه بدهیم تا قانون مربوطه را به صورت دائم ارائه دهد.

وی افزود: دولت یکسال برای اینکار فرصت داشته است.حال آیا بعد از یکسال اگر مجلس به صورت طرح آن هم در روز آخر مجبور به تصویب این طرح شود آیا این وهن مجلس نیست.

ایرج ندیمی نماینده لاهیجان نیز در موافقت با دو فوریت این طرح گفت: ما نماینده مردم هستیم و مردم انتظار دارند ما مشکلات آنها را حل کنیم.

وی افزود: حتی اگر دولت لایحه جدید هم به مجلس بدهد برای تصویب این لایحه 6 ماه فرصت لازم است.

این گزارش می‌افزاید: پس از سخنان موافق و مخالف ابتدا دو فوریت طرح تمدید قانون مجازات اسلامی به رای گذاشته شد که با 93 رای به تصویب نرسید.

در ادامه ریاست مجلس یک فوریت طرح را به رای گذاشت که باز هم با 91 رای به تصویب نمایندگان مجلس نرسید.

این گزارش می‌افزاید: لایحه دو فوریت تمدید قانون مجازات اسلامی هفته گذشته یکبار هم از سوی دولت پیشنهاد شده بود که در آن زمان هم مجلس به آن رای نداد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet