هدر موبایل
1389/07/20 12:26:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:

دیپلماسی پارلمانی موانع دیپلماسی عمومی را ندارد

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دیپلماسی پارلمانی را کمک کنننده دیپلماسی عمومی کشور دانست و اعلام کرد:موانعی که در دیپلماسی عمومی وجود دارد در دیپلماسی پارلمانی وجود ندارد.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص تاثیر دیپلماسی پارلمانی بر پیشبرد سیاست‌های کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: در عرصه‌های محتلف از دیپلماسی پارلمانی در جهت دستیابی به تقویت روابط پارلمانی با کشورهای مختلف، تقویت همکاری‌های دوجانبه با مجالس دنیا و همچنین فراهم کردن فضای همکاری بیشتر با دیگر کشورها در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استفاده می‌شود.

نماینده نیشابور با اظهار اینکه دیپلماسی پارلمانی مورد تاکید مجلس شورای اسلامی است، خاطرنشان کرد: با این نیت ما شاهد حضور فعال گروه‌های دوستی در ارتباطات مختلف همچون بین‌المجالس جهانی و یا اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی و یا آسیایی هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور فعال رئیس مجلس شورای اسلامی در عرصه دیپلماسی پارلمانی را از دیگر جلوه‎های این نوع دپیلماسی عنوان کرد و افزود: دیپلماسی پارلمانی کمک کننده دیپلماسی عمومی کشور است.

وی در بیان بخش دیگری از ویژگی‌های دیپلماسی پارلمانی، خاطرنشان کرد: در دیپلماسی پارلمانی مذاکره و گفت وگو توسط نمایندگان مجلس با مسئولان پارلمانی و سیاسی سایر کشورها راحت‌تر و روان‌تر و بدون ملاحظات سیاسی انجام می‌گیرد و در جایی که گیرهایی وجود داشته باشد دیپلماسی پارلمانی راحت‌تر می تواند وارد شده تا موانع را از مقابل دیپلماسی عمومی بردارد.

سبحانی‌نیا با اعلام اینکه موانعی که در دیپلماسی عمومی است در دیپلماسی پارلمانی نیست، خاطرنشان ساخت: دیپلماسی پارلمانی راحت‌تر و شفاف‌تر از دیپلماسی عمومی است و معمولا در کشورها وقتی موانعی برای برقراری روابط وجود دارد، برای رفع این موانع از دیپلماسی پارلمانی استفاده می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet