هدر اصلی
1389/07/20 12:48:00
سرویس صحن
دلخوش در تذکر شفاهی خواستار شد

رسیدگی به مشکلات نیروهای حق التدریسی

**سید کاظم دلخوش در تذکر قانون اساسی خواستار تشکیل کمیته ای برای رسیدگی سریع به وضعیت نیروهای حق التدریسی آموزش و پرورش شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در پایان جلسه علنی روز سه شنبه 20 مهر ،سید کاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه شهر در تذکر شفاهی با اشاره به مواد 78، 216، 217و 218 اظهار داشت:دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی باید نسبت به دستگاه هایی که در بودجه سالانه برایشان بودجه پیش بینی شده است توجه و نظارت داشته باشند.

وی افزود:‌در حال حاضر 3سال است بعضی کمبودها در بودجه پیش بینی شده اما متاسفانه در مناقصه هایی که گذاشته می شود بعضاً پیمانکارهایی را وارد مناقصه می کند که بین 18 تا 20 درصد زیرقیمت مینوس می دهند که تخلف آشکار از قانون است که باید وزارت راه و دیوان محاسبات پیگیر آن باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی در ادامه تذکر خود به وضعیت نیروهای حق التدریسی آموزش و پروش اشاره کرد و گفت: طی این هفته های اخیر بارها با وزیر و معاونان رئیس مجمهور در مجلس جلسه گذاشته ایم اما هنوز دغدغه و مشکل این افراد حل نشده است.

دلخوش تصریح کرد: ما هر روز باید پاسخ نیروهایی که پیش ازیک سال در آموزش و پرورش خدمت کرده اند و الان عذر آنها خواسته شده است را بدهیم.

وی خواستار تشکیل کمیته ای برای حل این مشکل شد.

سیدشهاب الدین صدر نابب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاشخ به تذکر شفاهی دلخوش گفت:‌مسئولان دیوان محاسبات مجلس حتماً پیگیر این مسئله خواهند بود درخصوص مسائل مربوط را به آموزش و پرورش هم کمیسیون آموزش و تحقیقات اعلام کردند که این موضوع در کمیسیون بررسی شده و در حال جمع بندی و نهایی شدن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet