هدر موبایل
1389/07/20 12:56:00
سرویس صحن
قنبری طی یک تذکر آئین نامه‌ای خواستار شد؛

هیات رئیسه عدم ابلاغ برخی مصوبات مجلس را پیگیری کند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری هیات رئیسه در خصوص عدم ابلاغ برخی قوانین مجلس توسط رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "داریوش قنبری"در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به بند 11 ماده 23 آئین نامه داخلی مجلس گفت:‌ بسیاری از قوانینی که به تصویب مجلس رسیده از طرف رئیس جمهور هنوز ابلاغ نشده است.

نماینده مردم ایلام، مهران، ایوان،شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی گفت: ابلاغ نشدن قوانینی که در مجلس به تصویب رسیده بود موجب شد رئیس مجلس در جهت دفاع از شان جایگاه مجلس، این قوانین از جمله قانون مترو را ابلاغ کند.

وی خاطرنشان کرد: به جهت قانونی هیچ تفاوتی بین ابلاغ قوانین از طرف رئیس جمهور یا رئیس مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: یکی از قوانینی که توسط رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد مربوط به قانون مترو بود در حالی که چند ماه از ابلاغ آن گذشته اما رئیس کل بانک مرکزی هنوز آن را اجرایی نکرده است.

قنبری تصریح کرد: ما انتظار داریم هیات رئیسه مجلس از شان و جایگاه نمایندگان دفاع کند و کسانی که خاطی هستند را به دستگاه قضائی معرفی کند.

شهاب الدین صدر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین کشور بعد از تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان باید از طرف دستگاههای اجرایی ،اجرا شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet