هدر موبایل
1389/07/20 16:15:00
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان مجلس:

دولت در آگاهی بخشی به جوانان در زمینه ازواج بیشتر فعالیت کند

**عضو فراکسیون زنان معتقد است خود کفایی مالی زنان و اصرار آنان برای اشتغال در خارج از خانه و عدم رعایت شئونات اسلامی و حریم ها در محل کار موجب بروز اخلاق‌های غیر اسلامی و نهایتا از هم‌گسیختگی خانواده می‌شود.

"لاله افتخاری " در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص افزایش آمار طلاق در کشور گفت: به دلیل از بین رفتن مرزهای اطلاعاتی و باز شدن درهای فرهنگی کشور بر روی فرهنگ بیگانه بسیاری از جوانان و خانوادها تحت تاثیر فرهنگ غرب قرار گرفته اند و توجه به جایگاه و اهمیت نهاد خانواده در آنها کاهش یافته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: توجه به آموزه های دینی در خصوص خانواده و امر مقدس ازدواج در میان جوانان امروزی نادیده گرفته می شود و این موجب تضعیف جایگاه و نهاد خانواده می شود.

عضو فراکسیون زنان ادامه داد: عدم آگاهی از مسئولیت زوجین در قبال یکدیگر و عدم استفاده از تجربیات بزرگترها برای گره گشایی از مشکلات که باز هم متاثر از القائات فرهنگ غرب، تحت عنوان  جوانگرایی است، موجب افزایش طلاق در کشور شده است.

وی افزود: درگذشته خانم ها مجبور بودند به دلیل عدم استقلال مالی با همه فشارهای که از جانب همسر وارد می شود کنار بیایند در حالی که  امروزه اشتغال خانوم ها موجب احساس خود کفایی آنها شده است و دیگر مانند گذشته مشکلات را تحمل نمی کنند.

افتخاری با بیان اینکه دختران ما به وظایف خود در قبال همسرانشان آگاه نیستند، گفت:دختران  تحصیل کرده اصرار دارند که پس از اتمام تحصیلاتشان در خارج از خانه شاغل شوند و عدم رعایت شئونات اسلامی و حریم ها در محل کار موجب بروز اخلاق های غیر اسلامی و نهایتا از هم گسیختگی خانواده می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دولت موظف است فعالیت های خود را در جهت آگاهی بخشی به جوانان در زمینه های ازدواج بیشتر کند.

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرده است آمار ازدواج و طلاق در کشور نسبت به اوایل انقلاب سیر نزولی و صعودی داشته است، به طوری که براساس گزارش ها در سال 87 از هر 100 ازدواج 12 ازدواج به طلاق منجر شده و این رقم در سال 88 به 14 رسیده است. در گزارش مرکز پژوهش ها یکی از دلایل افزایش طلاق، گذار ایران از جامعه سنتی به جامعه مدرنیته و ریختن قبح طلاق در جامعه مدرنیته مطرح شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet