هدر اصلی
1389/07/20 16:54:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

دیپلماسی فعال توهم انزوای ایران را خنثی می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفرهای روسای قوای مجریه و مقننه به دیگر کشورها را نشانگر این دانست که جمهوری اسلامی در انزوا نیست.

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، درخصوص اهمیت سفر روسای قوای مقننه و مجریه به دیگر کشورها در شرایطی که برخی کشورهای غربی در صدد منزوی نشان دادن ایران هستند، گفت: فعالیت‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی از جمله سفر رئیس مجلس و رئیس جمهور بیانگر این است که ایران نه تنها در انزوا نیست بلکه یک بازیگر فعال در عرصه بین‌المللی است.

نماینده ورامین با اظهار اینکه تلاش‌هایی از سوی دشمنان صورت می‌گیرد تا افکار عمومی را در جهان قانع کنند که جمهوری اسلامی در انزوا قرار دارد، خاطرنشان کرد: این تلاش‌ها در حالی صورت می‌گیرد که جمهوری اسلامی منهای رژیم صهیونیستی و آمریکا روابط گرمی با دیگر کشورها دارد و سفرهای مقامات کشورمان و توافقنامه‌هایی که هر روز امضا می‌شود، بیانگر این موضوع است.

نقوی در این راستا با اشاره به سفر در پیش رو رئیس جمهور به لبنان، گفت: انشاءالله سفرآقای احمدی نژاد به لبنان یک نمایش قدرتی برای نشان دادن محبوبیت جمهوری اسلامی در میان دیگر ملل خواهد بود تا نشان دهنده این باشد که تهران نه تنها در انزوا نیست، بلکه خیلی هم فعال است.

عضو کمیسیون امنیت ملی درباره کشورهایی که باید زمینه گسترش روابط دیپلماتیک به دلیل تاثیرگذاری آنها در عرصه جهانی فراهم شود، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی به رهبری آمریکا می خواهند در دنیا به گونه‌ای جلوه دهند که همه دنیا تحت سلطه آنها است و اگر کشوری با آنها ارتباط نداشته باشد، آن کشور منزوی است.

نقوی با اظهار اینکه جمهوری اسلامی در روابط با کشورها نباید وارد بازی غربی‌ها شود، خاطرنشان ساخت:  تهران باید در روابط با کشورها، بازی خودش را انجام داده و دور کشورهای غربی خط قرمز بکشد و نشان دهد که ارتباط با کشورهای غربی مساوی ارتباط با دنیا نیست.

نماینده ورامین با تاکید براینکه جمهوری اسلامی باید با کشورهایی ارتباط برقرار کند که در مدار کشورهای غربی نیستند، اظهار کرد: سفرهای مقامات کشورمان به قفقاز، آمریکای لاتین، آفریقا، خاورمیانه و آسیا نشان دهنده این است که بازیگران جهانی فقط آنهایی نیستند که غربی‌ها عنوان می کنند، بلکه کشورهای دیگری هم وجود دارند که تاثیر گذار هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet