هدر موبایل
1387/03/11 16:49:00
سرویس سیاسی

تذکر کوچک زاده نسبت به نحوه بررسی اعتبارنامه منتخبان تهران در شعبه ششم

محمدمهدی کوچک زاده طی یک تذکر آیین نامه ای اظهار داشت: شعبه ششم مجلس پرونده ۳۰ نفر از نمایندگان تهران را باید مورد بررسی قرار می داد، ولی اعتبارنامه ۱۱ نفر را قرائت کرد و مورد تایید قرار داده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی افزود: اگر مجلس به اغراض سیاسی و گروکشی های سیاسی آلوده شود و پرونده و اعتبارنامه افرادی مثل آقای دکتر حدادعادل با اعتراض یک نفر که پرونده خودش مورد اعتراض دیگری بوده است زیر سوال رود هیچ حیثیتی برای این مجلس باقی نخواهد ماند.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: این یک خباثت و یک هرزگی سیاسی است که یک نفر که اعتبارنامه اش مورد اعتراض قرار می گیرد به 19 نفر نماینده تهران یکجا اعتراض می کند. من به رهبر معظم و رسانه ها و خبرنگاران از همین جا عرض می کنم این موضوع را پیگیری کنید. این یک حرکت سیاسی است و من اسم این را هرزگی سیاسی می گذارم و به رهبر انقلاب از همین تریبون شکایت می کنم.

 کوچک زاده خطاب به لاریجانی گفت: شما موظف هستید آبرو و اقتدار مجلس را حفظ کنید. اینطور دیگر کسی جرات نخواهد کرد اعتبارنامه دیگری را مورد اعتراض قرار دهد.

لاریجانی خطاب به کوچک زاده گفت: این شعبه مطابق آیین نامه حق اعتراض دارد و اشکال آیین نامه است که این اجازه را می دهد. به رهبر انقلاب نباید شکایت کرد به خودمان باید شکایت کنیم و آیین نامه را درست کنیم.

وی افزود: درست است که ما مطابق آیین نامه راه حلی نداریم ولی با آن آقایی که اعتراض داده بود صحبت شد و اعتراض ایشان حل شده است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: این اشکال آیین نامه ای است که اجازه می دهد نمایندگان اعتراض کنند. ما در اصلاح آیین نامه که جزء برنامه های اصلیمان است انشاالله این مورد را حل می کنیم و احتیاج به شکایت به جای دیگری هم ندارد. انشاالله این مورد تا فردا حل می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet