هدر اصلی
1389/07/21 10:13:00
سرویس فرهنگی
زمانی:

آموزش مسائل ازدواج به کتاب‌های درسی اضافه شود

**سخنگوی کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه عدم آگاهی زوجین از وظایف زناشویی یک از دلایل افزایش طلاق است گفت: آموزش این مسائل باید به سرفصل های کتاب‌های درسی در مدارس اضافه شود.

"سید جواد زمانی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به گزارش اخیر مرکز پژوهش های مجلس درباره کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق گفت: همانطور که در گزارش مرکز پژوهش ها نیزاشاره شده است یکی از دلایل افزایش آمار طلاق از بین رفتن قبح این مساله است ،در گذشته طلاق در میان خانواده ها چیز مطلوبی نبود اما جوانان امروزی خیلی راحت و بدون اینکه به پیامد های منفی طلاق فکر و تلاشی برا ی حل مشکلات خود کنند از طلاق صحبت می کنند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور در مجلس شورای اسلامی به دلایل دیگر افزایش طلاق اشاره کرد و گفت: ازدواج هایی که بر اساس آشنایی های نادرستی مانند دوستی های خیابانی و یا اینترنتی صورت می گیرد اکثرا به طلاق منجر می شود، به طوری که می توان گفت جوانان امروزی به همان سرعت که دل می بندند از هم جدا می شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه مسائل مادی  و مشکلات مادی که مردم و جوانان امروز با آن درگیر هستند از دیگر عوامل تن ندادن جوانان به ازدواج و همچنین افزایش آمار طلاق است گفت: فشار روانی حاصل از بیکاری مرد و عدم توانایی برآورده کردن خواسته های زن و نیازهای مادی زندگی موجب ایجاد درگیری میان زوجین می شود.

زمانی در ادامه به عدم آگاهی زوجین از وظایفی که در زندگی مشترک در قبال هم دارند اشاره کرد و گفت: عدم آگاهی جوانان از مسایل آمیزش جنسی و نوع روابط ،از مسایل تاثیر گذار در موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی است؛ زن و شوهری که هنوز از هم شناخت ندارند و هنوز به وظایف زن و شوهر‌داری واقف نیستند و نمی‌دانند که در قبال ارضای غرایز همسرشان  چه مسؤولیت‌هایی دارند، مطمئنا نمی توانند زندگی مشترک موفقی را داشته باشد.

وی تاکید کرد :آموزش این مسائل باید به سر فصل های کتب درسی در مدارس اضافه شود،لازم است در مدارس و دانشگاه های ما برای نوجوانان و جوانان کلاس های آموزشی در رابطه با مسائل قبل و بعد از ازدواج برگزار شود .

وی درخصوص متولی این امر گفت: آموزش و پرورش موظف است تا به این موضوع توجه کند و حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش که به خوبی بر این معضلات واقف است باید اقدامات لازم را برای فراهم شدن این زمینه در مدارس انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه آگاهی دادن برای ازدواج به جوانان  می تواند در کاهش آمار طلاق موثر باشد گفت:در حال حاضر بهزیستی برای کسانی که قصد ازدواج دارند کلاس های آموزشی می گذارد که متاسفانه زوجین به جای حضور در کلاس ها فقط  به دنبال امضاء  نامه و گواهی بهزیستی هستند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet