هدر موبایل
1389/07/21 10:51:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

تحقیق و تفحص از بانک‌ها در مرحله نهایی است

**عضو هیئت تحقیق و تفحص از بانک‌ها با اشاره به نهایی شدن مراحل رسیدگی به موضوع تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها، گفت: محورهای مختلف تحقیق و تفحص در حال جمع‌بندی برای ارائه به مجلس و نمایندگان ملت است.

"فرهاد دلقپوش" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها، گفت: با توجه به سیاست انبساطی که در گذشته در سیستم بانکی کشور اتفاق افتاد و تسهیلاتی که در قالب مشاغل زود بازده ارائه شد و همچنین مشکلاتی که در سیستم بانکی به وجود آمده بود، نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از سیستم بانکی کشور را مطرح کردند که در نهایت کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون مادر، مسئول انجام این تحقیق و تفحص شد.

نماینده مردم آستارا در ادامه افزود: در بررسی هیئت تحقیق و تفحص، از بانک‌های مختلف برخی از ضعف‌های سیستم بانکی برای نمایندگان مشخص شده است که طبق رویه، این نتایج را جمع‌بندی و بزودی در صحن علنی مجلس ارائه خواهیم کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این مطلب که انحرافات در زمینه بانک‌داری و بخصوص اعطای تسهیلات کلان بدون رعایت موازین قانونی به کل کشور لطمه می‌زند، گفت: نمایندگان مجلس این موضوع را با حساسیت پیگیری می‌کنند و به اذعان شخص رییس‌جمهور و اعضای دولت نیز سیستم بانکی نیازمند اصلاح است تا منابع بانک‌ها به نحو مناسبی در چرخه تولید و اشتغال قرار گیرند و از انحصار عده اندکی که بیشترین منابع بانکی را در اختیار دارند خارج شوند.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها با بیان این مطلب که موضوعات را در چارچوب خواسته‌های مطرح‌کنندگان تحقیق و تفحص، مورد را بررسی قرار داده‌ایم، افزود: بررسی‌هایی که داشتیم نشان می‌دهد برخی بانک‌ها خوب عمل کرده‌اند و برخی بانک‌ها نیز عملکردشان قابل قبول نبوده است، به عنوان مثال در بانک ملی تخلفاتی شده بود که باعث جابجایی برخی مدیران این بانک شد.

دلقپوش در پایان با تاکید بر قرار دادن نظرات کارشناسانه هیئت تحقیق و تفحص در اختیار دولت، گفت: ایرادهای این بانک‌ها را به شکل کارشناسانه به خودشان ارائه خواهیم کرد و دولت راهم در جریان این مسائل قرار خواهیم داد، اما مهمترین بخش این تحقیق و نتیجه نهایی آن ارائه گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها به نمایندگان مجلس است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet