هدر اصلی
1389/07/21 11:54:00
سرویس بین الملل
یادداشتی از جانی عباسپور

عدم تحویل اس300 آبرویی برای روس‌ها باقی نمی‌گذارد

**روح‌الله جانی عباسپور نماینده مردم شریف بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی که در نشریه ولایت منتشر شده به بررسی موضوع عدم تحویل سامانه‌های اس ۳۰۰ از سوی روسیه پرداخته است.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت،متن یادداشت روح‌الله جانی عباسپور در پی می آید:

موضوع عدم‌تحویل سامانه‌های پدافندی 300  sکه اصطلاحاً در ردیف سامانه‌های پدافندی با بردبلند قرار می‌گیرد از سوی روس‌ها چندین موضوع را نه فقط برای مردم ایران که برای بسیاری از کشورها و مردمان آنها نیز روشن و مؤکد کرد که :

1- هیچ کشوری نباید در عرصه نظامی و اساساً در تمامی عرصه‌ها خود را وابسته به کشور دیگری کند که بحمدالله ایران اسلامی عزیز در این مورد با تکیه بر فرزندان متخصص و آگاهش تاکنون بسیاری از وابستگی‌های این حوزه را خودش مرتفع کرده و در مورد این سامانه پدافندی نیز انشاء‌الله به زودی موفقیت‌های چشمگیری به دست آمده و به اطلاع مردم بزرگ ایران خواهد رسید.

2- بازی جدید روس‌ها نه تنها بازی آنها نیست بلکه آنها خود در بازی ایالات متحده گرفتار آمده‌اند و به زودی تبعات ناشی از این اقدام نسنجیده را حس خواهند کرد. بی‌اعتمادی ملت‌های مختلف جهان از جمله تبعات این رفتار آنهاست.

3- در معادلات منطقه‌ای، همکاری و تعامل ایران و روسیه می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مسائل و موضوعات منطقه‌ای باشد به گونه‌ای که ایران و روسیه به واسطه همسایگی در حوزه خزر از جمله کشورهایی به شمار می‌روند که منافع استراتژیک مشترکی دارند. رفتار روس‌ها در مواجهه با کشورمان و همراه شدن آنها با غرب در موضوع تحریم‌ها، رفتاری تبعیض‌آلود از سوی روس‌هاست که می‌تواند در شیوه و نوع تعاملات منطقه‌ای اثر گذاشته و در آینده روس‌ها خود صدماتی از این عدم همراهی با ایران خواهند دید.

4- مردم ایران اسلامی دوران 8ساله دفاع مقدس را هرگز فراموش نمی‌کنند.

در آن دوران ایران اسلامی به تنهایی در برابر ده‌ها کشور حامی رژیم بعث ایستاد. کشورهایی که کمک روزانه و هفتگی و سالانه را در برنامه‌های خود گنجانده بودند. ملت ایران تنها با اتکا به رهبری دینی خویش و ایمان  فرزندان خود توانست در 8 سال ایستادگی ثمرات گسترده‌ای از عظمت و ایثار را کسب کند. در هر شرایطی  تمدن پوینده ایران توانسته با اتکا به ایمان و غیرت ملت خویش راه آزادگی و سربلندی را طی کند، در معادلات جدید غربی‌ها علیه کشورمان نیز شرایط مشابهی حاکم است، به هر میزان دامنه تحریم‌ها علیه ملت ایران تنگ شود به همان اندازه ملت ایران صبر و بردباری و در عین حال استقلال را در خود تقویت خواهد کرد. تجربه 30 ساله انقلاب اسلامی خود مؤید این نکته است.

5- به فضل خداوند همان‌طور که فرزندان ملت ایران در ارتش و سپاه در گذشته ثابت کرده‌اند، این بار نیز با اتکای به ذات لایزال خداوند و در سایه علم و ایمان خود نه تنها پدافند 300  sکه بالاتر از آن را نیز در داخل ساخته و به مرحله اجرا درخواهند آورد. روزی ساخت موشک در هر اندازه و بردی رؤیایی در ذهن هر ایرانی بود اما به برکت انقلاب اسلامی و هویت مبتنی بر مردم آن که استقلال از شعارهای اساسی آن بود، امروز شاهد آن هستیم که انواع موشک و جنگ‌افزار نظامی با تولید انبوه در کشور ساخته می‌شود و دیری نخواهد پایید که متخصصان داخل کشورمان، سلاحی ایرانی را جایگزین آن خواهند کرد.

6- جرأت تجاوز به ایران در هیچ کشور و جریان و قومی وجود ندارد.

ملت ایران ثابت کرده که همواره به متهاجم درسی از غیرت و شجاعت داده که تا سال‌ها از ذهن و یاد آنها نرفته است. در صورت بروز کوچک‌ترین حمله به ایران اسلامی، دیگر هیچ‌یک از منافع دشمنان و متجاوزان در منطقه امنیت نخواهد داشت و چنان آتشی دامنگیر آنان خواهد شد که یارای خروج از آن را نداشته باشند. ملت ایران یکپارچه برای دستیابی به پیشرفت و عزت همصدا شده‌اند و این  نوای برخاسته ازا ندیشه امام‌(ره) و خون شهدا هرگز فراموش‌شدنی نیست.

7- حال وظیفه جدی همه مسئولان است که در راستای خدمت به مردم نهایت تلاش خود را به کار گیرند. انقلاب اسلامی که ثمره خون شهدای اسلام است در دستان تک‌تک ما، میراث ارزشمندی است که نباید به دست فراموشی سپرده شود. برای زنده‌ نگه‌داشتن انقلاب وظیفه داریم ضمن حراست از آن، تمام تلاش خود را برای خدمت به ملت به کار گیریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet