شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/03/11 18:21:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: جلسات مشترک مجلس و دولت برای مقابله با گرانی ادامه دارد

رییس موقت مجلس شورای اسلامی از جلسه مشترک با برخی از مسئولان دولت در زمینه گرانی و رونق اقتصادی در روز پنج‌شنبه گذشته خبر داد و در پاسخ به سوالی در خصوص نتیجه این جلسه با بیان اینکه برای نتیجه باید صبر کنید، این جلسات را مستمر دانست.

به گزارش خانه ملت، رییس موقت مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص سخنان اخیر یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در آمریکا، گفت: تا جایی که من سابقه‌ و پیشینه‌ حرف‌های آمریکایی‌ها را می‌دانم، آن‌ها حرف‌های متفاوتی می‌زنند. امیدوارم که آن‌ها این مختصر عقلی که موجود دارند را کوک کنند و از این فرصت خوب استفاده نمایند.

لاریجانی در پاسخ به سوالی در خصوص تذکر "مهدی‌ کوچک‌زاده" منتخب تهران نسبت به تصویب نشدن اعتبارنامه 19 منتخب تهران در شعبه 6 بررسی کننده اعتبارنامه نمایندگان گفت: ‌این موضوع به آن صورتی که مطرح شده نیست.

وی افزود: در هنگام جلسه امروز مجلس سوءتفاهم موجود رفع شده بود و اگر کمی تامل می‌شد این مساله حل می‌شد.

علی لاریجانی با بیان اینکه "رضا عبدالهی" منتخب ماهنشان اعتراض خود را نسبت به اعتبارنامه برخی از منتخبان تهران پس گرفته است، افزود: هم اکنون جلسه‌ای در مورد اعتبارنامه برخی منتخبان تشکیل می‌شود تا این موضوع مورد برسی قرار گیرد.

از لاریجانی پرسیده شد که گفته می‌شود نسبت به اعتبارنامه اعضای هیات رئیسه موقت مجلس اعتراض شده که وی در جواب گفت: همه مسایل حل خواهد شد.

رییس موقت مجلس شورای اسلامی همچنین درباره سفر احتمالی سولانا به تهران با بیان اینکه سولانا از قبل با دبیرخانه شورای امنیت ملی و وزارت امور خارجه برای سفر به تهران صحبت‌هایی انجام داده است، گفت: من برای اینکه وی وارد تهران شود و مذاکراتش نافع باشد نکاتی را عرض کردم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در مقطع فعلی موضوع حل و فصل مساله هسته‌ای در مجلس است، گفت: فکر نمی‌کنم این برداشت عجولانه درست باشد. حل و فصل مساله هسته‌ای در کشور ما در سیکل خاصی در نظام دنبال می‌شود.

علی لاریجانی با بیان اینکه مجلس اقدامات موثری پیش از این در این مورد انجام داده است، یادآور شد: ما برای کمک به دبیرخانه شورای امنیت ملی جدی هستیم.

وی در توضیح گفت‌وگوهای پیشین خود درباره گزارش آژانس یادآور شد: پیش از این نیز گفتم که اگر آژانس باز هم گزارش‌های دوپهلو بدهد مجبوریم از قدرت مجلس استفاده کنیم.

رییس موقت مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص مسائل اقتصادی و وظیفه مجلس در این زمینه، گفت: پیگیری این موضوع در وهله اول بر عهده دولت است و ما درصدد هستیم که در مذاکره با دولت در زمینه گرانی و رونق اقتصادی کار مشترک انجام دهیم. در همین راستا روز پنج‌شنبه با برخی دوستان دولت جلسه داشتیم.

لاریجانی درپاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص نتیجه جلسه با بیان اینکه برای نتیجه باید صبر کنید، این جلسات را مستمر دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet