هدر موبایل
1389/07/21 13:01:00
سرویس صحن
سادات ابراهیمی در نطق میان دستور:

بیکاری و گرانی نیازمند اقدامات ریشه‌ای است نه مقطعی

**نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گرانی و بیکاری را از مهمترین مشکلات اساسی کشور دانست و خاطرنشان ساخت:‌ تمام حرکت‌ها و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی باید در جهت حل این معضلات به صورت ریشه‌ای باشد نه مقطعی و سیاسی.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمد سادات ابراهیمی" در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه 21 مهر ماه اظهار داشت: آمریکا و ایادی خارجی و داخلی او دانند که ایران افغانستان و عراق نیست که مورد حمله و تاخت و تازش قرار دهند بلکه ایران کشور امام زمان (عج) است و لشکری 70 میلیونی منسجم متحد، آماده و جان بر کف دارد و در صورت هرگونه تعدی و تجاوز آبهای نیلگون خلیج فارس را به قبرستان سیاه و موحش برای آنان مبدل خواهد ساخت.

وی با بیان اینکه در دنیای پیچیده علمی و صنعتی امروز قدرت، عظم و استقلال هر کشوری بستگی به میزان دسترسی آن کشور به مرزهای دانش، اطلاعات و تولید علم و فناوری دارد گفت:‌مدیران جامعه می بایست با بکارگیری منابع عظیم مادی و معنوی بستر لازم را برای حرکت همه جانبه کشور به سوی توسعه و پیشرفت فراهم سازند. اما متاسفانه در برخی از عزل و نصب ها به این مسائل مهم و همچنین به کارآمدی و توانمندی مدیران توجه چندانی نمی شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،  آب منابع طبیعی مهمترین مشکلات اساسی کشور را مشکل گرانی بیکاری دانست و تصریح کرد: قطعاً تمام حرکت ها و سیاست گذاری های اقتصادی بایستی در جهت حل این معضلات بصورت ریشه ای باشد نه به صورت مقطعی و سیاسی.

سادات ابراهیمی ادامه داد: بنابراین باید به امر اشتغال و فراهم آوردن رشد اقتصادی مورد نیاز برای کاستن ازنرخ بیکاری موجود و توسعه منابع انسانی و فناوری و بهره مندی از منابع و امکانات کشور و مزیت های متعدد آن در برنامه پنجم توسعه توجه جدی گردد.

وی متذکر شد: حقیقتاً مردم ما دیگر تحمل سناریوی تکراری افزایش قیمت ها را ندارند افزایش قیمت ها یعنی تولید سود با گران فروشی، نه بر منبای بهره وری.

این نماینده مجلس از قوه قضائیه، دولت و مجلس خواست نسبت به مبارزه با مفاسد اقتصادی، رانت خواری، قاچاق کالا، زمین خواری، گرانفروشی و احتکار با قاطعیت و شفافیت عمل کرده تا از فرار سرمایه ها و منابع انسانی از کشور و نارضایتی مردمی جلوگیری بعمل آید.

سادات ابراهیمی مهمترین آسیب ها و افت ها و تهدیدهایی که پس از جنگ برای کشور مطرح بوده است را استحاله از درون دانست و اظهار داشت: استحاله از درون بدین معناست که ما با دست خودمان و با ابزارها و فرصت ها و منابع و امکانات داخلی تیشه به ریشه مبانی معرفتی و اهداف و آرمان های انقلابی اسلامی بزنیم.

وی خاطرنشان ساخت: گرچه دولت نهم و دهم اکثر این تهدیدها را بخوبی شناخته و در احیاء گفتمان انقلاب اسلامی موفقیت های خوبی داشته است، اما گاهی برخی مقامات مسئول اظهارنظرهایی مطرح می نمایند که فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی را زیر سوال می برند.

نماینده مردم شوشتر در ادامه نطق خود با اشاره به وضعیت نیروهای حق التدریسی آموزش و پرورش گفت: از وزیران محترم آموزش و پرورش می خواهم نسبت به بکارگیری مابقی نیروی حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای شرکتی اقدام نمایند. و همچنین از مجلس شورای اسلامی نیز استدعا دارم در این راستا همکاری نموده و موجبات خشنودی قشر عظیمی از جوانان تحصیل کرده و توانمند را فراهم آورند.

این نماینده خطاب به وزیر کشور نیز اظهار داشت: از ایشان می خواهم نسبت به افزایش سطح تعامل خود با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش مضاعف نمایند.

سادات ابراهیمی در پایان نطق خود به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و از وزیر علوم، رئیس بانک مرکزی، وزیر نیرو و جهاد کشاورزی، بهداشت، تربیت بدنی خواست نسب به رفع مشکلات این شهرستان ها اقدام سریع کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet