هدر اصلی
1389/07/23 11:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده قم:

مردم قم بی‌صبرانه منتظر تشریف فرمایی رهبری هستند

**نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی گفت که مردم این استان بی صبرانه منتظر سومین سفر رسمی رهبر معظم انقلاب اسلامی به این استان هستند و همه چیز برای حضور ایشان مهیا است.

علی بنایی در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: سفر قریب الوقوع رهبر معظم انقلاب به قم نسبت به سفرهایی که در سال‌های 74 و 79 صورت گرفته از یک وسعت و گستردگی بیشتر برخوردار است زیرا در دو سفر پیشین و به دنبال نظرات خاص ایشان بخش مهمی از زیر ساخت‌های این استان تامین شد و اکنون شاهد رشد و شکوفایی قم هستیم.

وی با بیان این که استان قم امروز از حالت عقب ماندگی دور شده است و آن را مدیون عنایات خاص رهبر انقلاب به این خطه دانست و گفت: همه چیز برای سومین سفر رسمی ایشان به قم مهیاست تا از ظرفیت حضور ایشان برای رشد و آبادانی این استان بهره گیری شود.

وی با تاکید بر این که دستاوردهای فرهنگی این سفر برای کشور و حتی فراتر از مرزها خواهد بود اظهار داشت: از آنجا که قم مرکز کرسی های نظریه پردازی و تولید علم است و جایگاه بالایی به ویژه در عرصه علوم دینی دارد به طور یقین تاثیرات این سفر فراتر از قم و حتی کشور خواهد بود.

وی با بیان این که رهبر انقلاب همواره بر ضرورت توجه روحانیت به تهاجم فرهنگی و مقابله با آن تاکید فرموده اند اظهار داشت: مقابله با تهاجم فرهنگی نیاز به یک برنامه ریزی چند ساله و دقیق دارد تا بتوان با بهره گیری از راهکارهای فرهنگی دینی با آن مقابله کرد.

وی افزود: با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر کار دینی این سفر می‌تواند بسترساز آغاز فعالیت نهادهای دینی در این زمینه باشد.

بنایی به حضور مراجع عظام در قم و ارتباط صمیمی و دوستانه آنان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب همواره در سفرهای رسمی و غیررسمی خود به قم دیدارهای منظمی را با مراجع قم و علما داشته و دارند و نوعی رابطه صمیمی در این زمینه وجود دارد.

وی با بیان این که ایشان و مراجع مختلف در خلال بسیاری از سفرها با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو می‌کنند اظهار داشت: این ارتباط از دوران ریاست جمهوری حضرت آقا آغاز شده است و ایشان تاکنون این ارتباطات صمیمی را با مراجع دینی حفظ کرده اند.

نماینده مردم قم در مجلس به فضاسازی رسانه های ضد انقلاب علیه این سفر و طرح برخی ادعاها در خصوص روابط مراجع تقلید با رهبری اشاره کرد و گفت: این رسانه‌ها نه حوزه علمیه را شناخته اند و نه از روابط مراجع تقلید و رهبری انقلاب را به خوبی درک کرده اند.

وی ادامه داد: ممکن است برخی اشخاص سرشناس حرف‌هایی بزنند اما آنهایی که فضای قم را می‌شناسند می‌دانند که چنین مباحثی در ذهن مراجع و مردم وجود ندارد و آنچه مورد تایید همه است ارتباط بسیار صمیمی و دوستانه ای است که بین مراجع و رهبر انقلاب جریان دارد.

وی خاطر نشان کرد: مردم قم با آمادگی کامل حضور رهبر انقلاب در این خطه را انتظار می‌کشند و منتظر هستند تا برای سومین بار میزبان سفر رسمی معظم له باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet