هدر اصلی
1389/07/24 11:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نقوی حسینی:

تحریم ایران، امنیت و ثبات بازار جهانی انرژی را به خطر می‌اندازد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با اشاره به اثرات منفی تحریم های نفتی ایران بر امنیت انرژی جهانی، گفت: با تحریم ایران، امنیت انرژی جهان به خطر می افتد و اقتصاد کشورهای دنیا دچار مشکل خواهد شد.

سید حسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ایران به عنوان یکی از پهناورترین کشورها در حوزه خلیج فارس با دارابودن منابع عظیم نفت و گاز، عامل موثری بر تعادل بازار انرژی جهان است، اظهار داشت: اگر کشوری مانند ایران با ذخایر عظیم نفتی و گازی تحریم شود و امکان صدور مواد نفتی آن محدود گردد، شرکت های بزرگ نفتی دچار فروپاشی و مشکلات شدید اقتصادی خواهند شد.

وی تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات شدید اقتصادی و فروپاشی شرکت های بزرگ نفتی، ورود نفت به بازار جهانی دچار مشکل خواهد شد و کشورهایی که به مواد نفتی نیازمندند دچار بحران های شدید می گردند.

نقوی در ادامه اذعان داشت: تحریم ایران مورد استقبال شرکت های نفتی قرار نگرفت و این شرکت ها و کشورهای وابسته به آن، روابط سابق خود با ایران را ادامه دادند، زیرا با تحریم ایران امنیت و ثبات بازار جهانی انرژی به خطر خواهد افتاد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet