هدر اصلی
1389/07/24 12:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده قوچان:

سفر رییس‌جمهوری به لبنان وحدت کشورهای مسلمان را به رخ غرب کشید

**نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به لبنان وحدت کشورهای مسلمان را به رخ کشورهای غربی و استکبار کشید.

نصرالله کمالیان در گفت و گو با ایرنا افزود: سفر رییس جمهور به لبنان در عمل نوعی مقابله به مثل با تحریمهای آمریکا و فشارهای همپیمانانش محسوب می شود.

وی ادامه داد: این سفر با توجه به استقبال فراموش نشدنی از رییس جمهوری اسلامی ایران همه تبلیغات منفی غرب و آمریکا را علیه ایران خنثی کرد و نشان داد جمهوری اسلامی نه تنها کشوری منزوی نیست بلکه علاوه بر دولتها در بین ملتها نیز از جایگاه، شان و محبوبیت بالایی برخوردار است.

این نماینده مجلس با اشاره به ملاقات رییس جمهور با گروههای مختلف لبنانی نیز گفت: کیفیت مسائل مطرح شده در این بازدیدها نشان داد که همه این گروهها به نحوی خود را وابسته به مسائل سیاسی ایران می دانند.

وی تاکید کرد: این سفر موجب شد محور مشترکی از وحدت در بین گروههای سیاسی شکل گیرد بطوری که ایران می تواند در میان این گروهها که اغلب اختلافاتی داشتند نقش میانجی و وحدت آفرین را ایفا کند.

کمالیان افزود: این یعنی همان کاری که پیش از این امام موسی صدر و شهید چمران می کردند بنا براین امروز ادامه دهنده این راه، دکتر احمدی نژاد است.

وی با اشاره به اشتراک ایده و موضع ایران و لبنان در خصوص رژیم اشغالگر قدس گفت: گروههای مختلف در لبنان به این حقیقت پی برده اند که اسرائیل یک رژیم غاصب و مبارزه با آن ضروری است ضمن اینکه آنان به وضوح بر این جمله امام خمینی(ره) که اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود تاکید دارند.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی افزود: به همین دلیل سفر رییس جمهور به لبنان، اسرائیل را به شدت پریشان کرد و در صدد فضاسازی و تخریب جمهوری اسلامی ایران برآمد اما استقبال مردمی در لبنان بر همه این تبلیغات منفی خط بطلان کشید.

وی اظهار داشت: به رغم تلاشهای لابیهای اسرائیلی و کشورهایی مانند آمریکا این سفر به افکار عمومی دنیا ثابت کرد که جمهوری اسلامی ایران کشوری تاثیرگذار در منطقه است.

او گفت: استقبال و خوشامدگویی بی نظیر مردم لبنان، به کشورهای استکباری ثابت کرد که تنها پول نیست که می تواند کار کند بلکه محبوبیت اهمیت و تاثیر بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینکه سفر رییس جمهور بیشتر از ابعاد سیاسی برخوردار بود افزود: سطح روابط اقتصادی با لبنان پیش از این نیز مطلوب بود لذا این سفر کیفیت مطلوب روابط سیاسی ایران و لبنان را به رخ کشورهای غربی کشید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet