هفته دفاع مقدس
1389/07/24 12:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان استان اردبیل:

سفر هیات دولت به پیشرفت و توسعه استان کمک می‌کند

**نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی، سفر دور سوم رییس جمهوررا موجب تسریع در روند رشد و توسعه استان ذکر کردند.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل به ایرنا گفت: سفر دور سوم رییس جمهور و هیات همراه برای مردم استان همراه با خیر و برکت خواهد بود.

' بشیر خالقی ' اضافه کرد: مطالعه و بررسی طرحهای کارشناسی برای این سفر قبل از عید شروع شده و پیشنهادات مطلوبی برای طرح درجلسه هیات دولت پیش بینی شده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با معاون اول رییس جمهور، جمع بندی طرحهای پیشنهادی انجام و طرحها آماده ارایه به جلسه استانی هیات دولت است.

به گفته وی، عمده مسایل مورد نیاز منطقه بحث اشتغال و سرمایه گذاری است و انتظار می رود در این سفر تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شود.

خالقی، موضوع گردشگری، راه اهن و راه اصلی را از دیگر مسایل مورد درخواست مردم استان ذکر کرد و افزود: در این زمینه ها انتظار می رود تصمیمات مهمی اتخاذ شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در خانه ملت نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پیش بینی می شود دور سوم سفر استانی هیات دولت 15 هزار میلیارد ریال مصوبات عمرانی و فرهنگی برای استان اردبیل داشته باشد.

حجت الاسلام ' میرکاظم موسوی ' افزود: استان اردبیل جزو استانهای محروم کشور است و ما انتظار داریم دولت عدالت فاصله این استان با مناطق برخوردار را کم کند.

وی، موضوع راه اهن میانه - اردبیل و اتصال آن به راه اهن جمهوری آذربایجان ، تامین حق آبه قزل اوزن به میزان 538 میلیون مترمکعب، عمران روستایی و شهری، راه اصلی و راههای روستایی و اشتغال و گردشگری را از جمله نیازها و خواستهای مردم استان ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود هیات دولت به آنها توجه داشته باشد.

موسوی، با تاکید بر ضرورت استقبال گرم از رییس جمهور گفت: انتظار می رود این سفر برای استان مبارک بوده و موجب ایجاد تحول درمنطقه شود.

دیگر نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین و سرعین در مجلس هشتم نیز به خبرنگار ایرنا گفت: امیدواریم سفر سوم رییس جمهور و هیات دولت حامل پیام توسعه متوازن به استان باشد.

' قاسم محمدی ' افزود: گرچه صبغه این سفر فرهنگی است، ولی ما در کنار امور فرهنگی درزمینه های دیگر نیز نیازهایی داریم و انتظار می رود که به این نیازها پاسخ داده شود.

وی، مشکل کمبود نقدینگی صاحبان صنایع، راه اهن، حق آبه قزل اوزن را از مهمترین نیازهای استان ذکر کرد و گفت: از رییس جمهور توجه و کمک به دانشگاه صنعتی، دانشگاه گردشگری و ساماندهی آبهای معدنی نیر را خواستاریم.

دیگر نماینده مردم اردبیل در خانه ملت نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مردم بااستقبال ازرییس جمهور و هیات دولت نشان خواهند داد که قدردان خدمات خدمتگزاران خود هستند.

' جواد صبور ' مهمترین خواسته مردم استان را راه آهن ذکر کرد و افزود: انتظار می رود رییس جمهور با دستور اجرایی شدن اتصال راه اهن اردبیل به جمهوری آذربایجان از طریق پارس آباد، استان را از بن بست خارج سازد.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه سفرهای دوره ای رییس جمهور موجب همبستگی ملی شده است، گفت: در این سفرها بسیاری از مشکلات مناطق محروم حل شده و انتظار می رود در سفر سوم هیات دولت به استان اردبیل نیز تصمیمات پرخیر و برکتی برای استان از سوی هیات دولت اتخاذ شود.

' یونس اسدی ' اضاقه کرد: نمایندگان استان اردبیل تلاش می کنند در این سفر مطالبات اصلی مردم ازجمله تسریع در احداث راه آهن و اتصال آن به جمهوری آذربایجان، ایجاد اشتغال پایدار و بهبود وضعیت معیشتی مردم را پیگیری کنند.

وی گفت: در جریان این سفر، شهرستان مشگین شهر میزبان وزیر صنایع و معادن خواهد بود و با توجه به بالا بودن میانگین نرخ بیکاری در این شهرستان تلاش می شود در این سفر به این موضوع بیشتر پرداخته شود.

وی، اتمام ساختمان دانشکده کشاورزی و تبدیل آن به دانشکده فنی، راه اندازی دانشکده باغبانی نصیرآباد، احداث کارخانه سیمان، تکمیل طرحهای گردشگری، احداث فرودگاه کمکی و تکمیل سایر طرحهای نیمه تمام شهرستان را از دستور کاری شورای اداری این شهرستان با حضور وزیر صنایع و معادن ذکر کرد.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی نیزسفرهای استانی رییس جمهوررا موجب شتاب بخشیدن به عمران و آبادانی کشور ذکر کرد وگفت: این سفرها بویژه برای مناطق محروم مایه خیر و برکت بوده و امیدواریم در سفر سوم هیات دولت به استان مردم از تصمیمات خوب هیات دولت بهره مند شوند.

' وکیل سپه ' اظهارداشت: قطعا این سفر برکات زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی، با اشاره به رویکرد فرهنگی دور سوم سفرهای استانی هیات دولت، گفت: شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار به لحاظ مرزی بودن، کمبود امکانات و فضاهای فرهنگی و قرار گرفتن در خط مقدم هجمه های فرهنگی بیگانگان، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار درخانه ملت، ازمردم منطقه خواست با استقبال گرم، حماسی و پرشور از رییس جمهور، دولت مردان را در خدمتگزاری به نظام یاری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet