شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/14 14:23:00
سرویس صحن

شایق: کشورهای مسلمان منطقه خود را از دوره‌گردی سیاسی آمریکا حفظ کنند

شایق به کشورهای مسلمان منطقه توصیه کرد خود را از دوره‌گردی سیاسی و مکارانه مقامات آمریکایی حفظ کنند که به بهانه وضعیت خاص منطقه، تسلیحات نظامی خویش را به همراه مستشاران و نیروی انسانی راهی این کشورها کنند.

عشرت شایق، نماینده محترم تبریز، اسکو و آذرشهر، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: سلام و درود می‌فرستم بر روح عارف وارسته، استاد اخلاق، تندیس صبر و وفاداری، حضرت آیت‌الله مشکینی (قدس‌سره‌الشریف) که هم سمبل جهاد و فقاهت بود و هم همراه و یاور امام امت و یاری‌گر مقام معظم رهبری، هم ساده‌زیست و هم مدیری شایسته بر مجلس خبرگان رهبری. بدلیل هدایت دلسوزانه و مشفقانه آن عزیز از دست رفته و حمایت همه‌جانبه معظم‌له از مکتب علمیه فاطمیه و بنت‌الهدی، اینجانب و تعدادی از بانوان مملکت اسلامی به شکل ویژه مدیون ایشان هستیم که حکم پدری و مربی والامرتبه بر ما داشتند. هزاران درود و سلام به پیشگاه احدیت بر روح متعالی آن استاد الهی باشد.

شایق همچنین با تبریک گفتن روز خبرنگار اظهار داشت: سلام و درود به روان پاک شهیدانی می‌فرستم که عاشقانه و عارفانه به زبان قدم و قلم در راه حفظ ارزشهای دینی و انسانی و صیانت از حریم مقدس جامعه اسلامی سر از پا نشناختند و بی هیچ ادعایی صلاح جامعه، رفاه و امنیت روحی و روانی همنوعان و روشن ساختن چراغ هدایت کشور را سرلوحه کار و ذکر و فکر خویش قرار دادند.

نماینده مردم تبریز در ادامه گفت: درود به روح بلند خبرنگارانی که به عشق تنویر افکار عمومی، پیشبرد اهداف و آرمانهای نظام از دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا دوران دفاع مقدس تاکنون آستین همت بالا زدند و صادقانه کمر به خدمت به خلقی وارسته و تشنه خبر و اطلاع‌رسانی بسته‌اند.

وی افزود: درود بی‌‌پایان خداوند نثار مردان و زنانی باد که دوام و قوام حیات جامعه خبری ما به وجود آنها وابسته است. عرصه‌ای که به‌ رغم تمامی مشکلات، پستی‌ها و بلندی‌ها، طوفانها و شنزارها، نارها و خارها، تلاشگران متعهد و اصحاب سختکوش حرمتش را همواره پاک می‌دارند و به پاس ارزش و جایگاهی که خداوند بر قلم و هر آنچه که از آن می‌تراود سوگند یاد کرده، طریق حقیقت می‌پویند.

نماینده تبریز ادامه داد: پویندگانی که با ذکر خدا بر لب و مهر علوی در دل تلاش می‌کنند تا فضای اطلاع‌رسانی جامعه را سرشار از محبت و مودت، صداقت در عین اخلاق، جدیت در عین وجدان، نقد عالمانه در عین مصلحت گردد و این حریم مقدس از گزند بدخواهان و کج‌اندیشان به دور ماند، هرچند که گاهی همانند جریان نظرات مدیر مسؤول مؤسسه کیهان شاهد حکمهای نابخردانه بعضی افراد به ظاهر عالم شوند.

شایق 17 مرداد را یادآور رشادت و شهادت خبرنگار جمهوری اسلامی بعنوان یک همکار مطبوعاتی و فعال عرصه خبررسانی ذکر کرد و این روز را فرصت مغتنمی دانست تا بار دیگر زحمات، تلاشها و اهمیت و جایگاه خبرنگاران جامعه ما بویژه خبرنگاران صدیق، بی‌ادعا و کم‌توقع آذربایجان‌شرقی مورد مداقه قرار گیرد.

به گفته وی خبرنگاران استان آذربایجان‌شرقی به اعتراف بسیاری از مسؤولین، کارشناسان و مردم به راستی ثابت کردند که با فکری باز و اعتقادی متعهدانه و باوری عمیق به ارزشها، به دور از هیاهوها و جنجالهای تبلیغاتی و سیاسی، سالم‌ترین فضای مطبوعاتی کشور را به رغم حساسیتهای منطقه‌ای رقم زده‌اند و بر مسؤولین است تا با درک چنین نعمتی، نیازهای حرفه‌ای این قشر همیشه سختکوش و بیدار، بستری مناسب برای رشد و تعالی و راه نسبی آنها ببندند.

نماینده مردم تبریز در ادامه نطق پیش از دستور خود به کشورهای مسلمان منطقه توصیه کرد خود را از دوره‌گردی سیاسی و مکارانه مقامات آمریکایی حفظ کنند که به بهانه وضعیت خاص منطقه، تسلیحات نظامی خویش را به همراه مستشاران و نیروی انسانی راهی این کشورها کنند.

به گفته وی امروز استکبار جهانی به جهت تجهیز اسرائیل غاصب به سلاحهای مدرن و کشتار جمعی و سرپوش گذاشتن روی این امر مهم، دوره‌گردی سیاسی که به نوعی دیپلماسی ضعیف اسلحه است را شروع کرده است که نباید اجازه داد از این حرکت مکارانه و شیطانی طرفی ببندد.

وی همچنین به مسؤولین و دولتمردان و سیاست‌گذاران توصیه کرد تا برای کاربردی کردن دیدگاه‌های امام و رهبری در مورد زنان که جامع‌ترین و کاملترین سرلوحه کار در این عرصه حساس و مهم می‌باشد تلاش و عنایت ویژه‌ای بکار گیرند.

شایق تصریح کرد: مطالبات زنان در این دیدگاه‌های مبارک به خوبی مشهود است، نه ادعاهای واهی بدون استدلال منطقی.

عشرت شایق ضمن تشکر از رئیس‌جمهوری به جهت تقویت کارکرد بانکها و ابلاغ دستور (7) ماده‌ای به معاون اول خود که به نوعی به مهمترین گلوگاه پیشرفت و بهبود وضعیت اقتصادی مردم با تحول رفتاری نظام بانکی شور اشاره داشت، تصریح کرد: در این تحول توزیع عادلانه تسهیلات به رغم محرومیت از جامعه، تأمین نیازهای ضروری مردم، افزایش بضاعت اجتماعی از طریق خدمت مؤثر و سایر شاخص‌های کلیدی و اقتصادی کشور و همچنین اشتغال توصیه شده است.

نماینده تبریز ابراز امیدواری کرداین دستور در مدت زمان معین، شروع عملیات مؤثر داشته باشد و مثل مصوبه بخشودگی جرائم ناشی از دیرکرد وامهای کشاورزی با دو مصوبه آذر 85 و اردیبهشت 86 منجر به سرگردانی و نارضایتی قشر دلسوز کشاورز نباشد.

وی همچنین عنایت ویژه به تأمین بنزین وسایل نقلیه روستایی را به جهت پرهیز از موج مهاجرت روستائیان به شهرها، به ، رسیدگی به وضعیت بیمه روستائیان، تقویت حضور پزشک خانواده، تمدید ثبت‌نام بیمه اجتماعی روستائیان، افزایش اعتبار طرحهای مربوط به تأمین آب شرب و کشاورزی، افزایش اعتبار و توجه ویژه اجرایی به وضعیت طرحهای هادی روستایی، تأمین مطلوب سهمیه آرد و سیمان روستائیان و... را خواستار شد.

شایق در پایان از روستائیان زحمتکش بخش مرکزی تبریز، آذرشهر و اسکو که بدلیل کم‌لطفی بنیاد مسکن استان در توزیع سیمان و بهداشت و درمان استان در انجام مأموریتهای محوله و آموزش و پرورش استان به جهت کم‌اعتنایی به وضعیت نامناسب مدارس روستایی و همچنین سازمان گاز استان به جهت فراموشی و بی‌توجهی به وضعیت گازرسانی این روستاها عذرخواهی نمود و ابراز امیدواری کرد که با دستورات و توصیه‌های اکید وزرای محترم و همچنین رئیس‌جمهور محترم که صادر شده است، این مشکلات فرا روی روستاییان به زودی زود مرتفع گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet