هدر موبایل
1389/07/24 19:31:00
سرویس اقتصادی
حسن غفوری فرد:

ریاست اوپک حق ایران است

**عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه ریاست ایران در اوپک ادای حق به ایران است، گفت: اینکه ایران رییس اوپک شد دادن موقعیت به ایران نیست، بلکه ادای حق اوپک به ایران است.

"حسن غفوری‌فرد" در گفت‌گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ریاست ایران در اوپک از 36 سال پیش حق ایران بود، تصریح کرد: ایران بعد از روسیه دومین تولید کننده نفت در بزرگترین سازمان تولید و فروش نفت در دنیا است در نتیجه ریاست جمهوری اسلامی ایران ادای حق اوپک به ایران است.

وی با بیان اینکه ریاست اوپک شرایط خوبی برای ایران فراهم خواهد کرد ادامه داد: ایران با نقشی که بر عهده دارد می تواند در جهت  انسجام در بین اعضای اوپک، ارتقا وضعیت نفت و قیمت گذاری در دنیا تاثیر گذار باشد.

عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد: ریاست ایران تنها بر موقعیت خارجی تاثیرگذار نیست بلکه می‌توان با تغییر شرایط در منطقه به بهبود وضعیت داخلی کمک شایانی کرد.

غفوری فرد با اشاره به اینکه تحریم را جدی نگرفته ایم و دنیا نمی تواند بر ما فشار بیاورد، تصریح کرد: ما از زمان انقلاب اسلامی با تهدیدها و تحریم‌ها رو به رو هستیم و توانسته‌ایم از این شرایط به بهترین شکل عبور کنیم، جنگ تحمیلی در بدترین شرایط اقتصادی و تحریم بود که بهترین نتیجه را کسب کردیم در نتیجه شرایط این سال ها بدتر از 8 سال دفع مقدس نیست.

وی ادامه داد: کشورهای دنیا متوجه شدند، داشتن ارتباط با ایران منافع بسیاری برای شان دارد و این موضوع را با رایی که به ایران برای ریاست اوپک داده اند به دنیا و آمریکا ثابت کرده اند.

غفوری فردتاکید کرد: حتی اگر ایران سودی برای هیچ کشوری نداشته باشد بعد از آنکه ریاست اوپک را عهده دار شود، مسلما کشورها نمی‌خواهند با ایران که رییس بزرگترین سازمان تولید و فروش نفت در دنیا رفتار خصمانه داشته باشند در نتیجه تحریم خود به خود از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: با این وجود عقیده دارم کشورها متوجه شده اند داشتن ارتباط با ایران برای‌شان سود آور است و به تحریم توجه نخواهند کرد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet