هدر اصلی
1389/07/25 11:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر:

ریاست اوپک موفقیت بین‌المللی ایران را افزایش می‌دهد

**عضو کمیسیون انرژی مجلس و رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ریاست وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران بر اوپک باعث خواهد شد تا موفقیت های کشور در عرصه های بین المللی افزایش یابد.

غلامعلی میگلی نژاد در گفت وگو با ایرنا افزود: باتوجه به تلاش استکبار برای منزوی کردن ایران و احتمال تاثیر تحریم ها بر مهمترین محصول ایران (نفت و گاز) که بخشی از اقتصاد کشور به آن وابسته است انتخاب وزیر نفت به ریاست اوپک نقش موثری در خنثی کردن این سیاست ها دارد.

وی اظهارداشت: سیاست مجلس حمایت از دولت برای تسریع در بهره برداری از میدان مشترک است که حضور وزیر نفت جمهوری اسلامی بر ریاست اوپک می تواند زمینه سازی سرمایه گذاری های خارجی را در پروژه های نفت و گاز را فراهم کند.

نماینده مردم بوشهر ، گناوه و دیلم در مجلس شور ای اسلامی بیان کرد:انتخاب وزیر نفت ایران بعد از 36 سال به ریاست اوپک که از دو ماه دیگر شروع خواهد شد دیپلماسی فعال میرکاظمی در بین کشورهای عضو برای انتخاب ایران را نشان می دهد.

میگلی نژاد با تبریک این انتخاب به وزیر نفت اضافه کرد:این امر بیانگر توانمندی در مدیریت خوب دکتر میرکاظمی برای نامزدی و گرفتن آرای دیگر اعضای اوپک است که برای دفاع از منافع جمهوری اسلامی و دیگر اعضا در عرصه بین المللی نقش آفرین خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet