هدر اصلی
1389/07/25 11:03:00
سرویس بین الملل
فلاحت‌پیشه:

راهبرد 1+5 برای موضوع هسته‌ای ایران مشخص نیست

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هنوز راهبرد گروه ۱+۵ برای حل موضوع هسته‌ای ایران مشخص نیست، خاطرنشان کرد: وقتی شرایط ۱+۵ برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران عملگرایانه خواهد بود که واقعیت‌های هسته‌ای و همکاری تهران را بپذیرند.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص موثر بودن مذاکرات گروه 1+5 با ایران در موضوع هسته ای، گفت: معتقدم که 1+5 کماکان موضوع مذاکره را در قالب همان سیاست چماق و هویج دنبال می کند.

نماینده اسلام آباد غرب،دالاهور، کرند غرب، گهواره و حمیل، تصریح کرد: وقتی 5+1 ایران را وارد مذاکرات می کند، در آن مذاکرات یک خواسته‌ای را مطرح می‌کند، به این معنی که تلاش دارد در آن مذاکرات حقی برای ایران شکل نگرفته تا خواسته‌های غیرقانونی خود را مطرح کند.

وی با اعلام اینکه هنوز راهبردی در گروه 1+5 برای حل موضوع صلح‌آمیز هسته‌ای ایران دیده نمی شود، خاطرنشان کرد: آخرین بار وقتی گروه 1+5 موضوع مدالیته شش گانه را مطرح کردند، ایران در مذاکرات آن ابهامات را رفع کرد، ولی باز آنها وارد فضای مذاکراتی نشدند.

فلاحت پیشه با اشاره به درخواست جدید گروه 1+5 برای مذاکره در موضوع هسته‌ای با ایران، گفت: الان راهبرد 1+5 صورتش مذاکره بوده و محتوای مذاکره به آن معنای واقعی ندارد.

وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی درخواست مذاکره را بیشتر برای بهانه‌زدایی غربی‌ها پذیرفته است، خاطرنشان کرد: تهران روی محتوای مذاکرات بحث جدی دارد، ولی هنوز فضای مذاکره با 1+5 شکل نگرفته و اگر غربی‌ها در مذاکره جدی هستند، انتظار این است که رویه حاکم قبلی خود را کنار بگذارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به رویه قبلی گروه 1+5 در قبال ایران، گفت: غربی‌ها پس از صدور هر یک از قطعنامه های ناعادلانه انتظار این را داشتند که جمهوری اسلامی تسلیم شده و درخواست مذاکره دهد، ولی وقتی مقاومت تهران را دیدند، خودشان درخواست مذاکره کردند.

فلاحت پیشه در پایان، تاکید کرد: وقتی شرایط 1+5 برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران عملگرایانه خواهد بود که واقعیت‌های هسته‌ای و همکاری تهران را بپذیرند.

پنج عضو دایم شورای امنیت(آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان گروه 1+5 را تشکیل می دهند.

مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5  به احتمال زیاد در اواخر آبان ماه برگزار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet