ایام محرم 1398
1389/07/25 12:03:00
سرویس فرهنگی
آرین منش با اشاره به سفر اعضای کمیسیون فرهنگی پارلمان آلمان به ایران

پارلمان آلمان بر خلاف مصوبات 1+5 خواستار توسعه روابط با ایران است

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه اعمال تحریم ها علیه ایران و قطع رابطه اقتصادی و سیاسی با ایران به ضرر منافع آلمان است گفت: بر خلاف مصوبات ۱+۵ پارلمان آلمان خواستار توسعه روابط سیاسی و فرهنگی با ایران است.

"جواد آرین منش" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به حضور اعضای کمیسیون فرهنگی پارلمان آلمان در ایران و جلسه مشترک این کمیسیون با کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  گفت: در این سفر و دیدار که بر اساس تقاضای آلمانی ها و موافقت کمیسیون فرهنگی و مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است هدف و قصد هیات آلمانی توسعه روابط میان دو کشور است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در تحلیل خود از سفر کمسیون فرهنگی پارلمان آلمان  به ایران اظهار داشت: به نظر می رسد آلمانی ها از اتفاقاتی که در حوزه سیاست و اقتصاد رخ داده ناراضی هستند و ناخواسته با 1+5 همراه شدند و از تحریم های صورت گرفته علیه ایران استقبال نمی کنند.

وی با بیان اینکه اعمال تحریم ها  علیه ایران به نفع آلمان نخواهد بود گفت: آلمان مایل نیست شریک اقتصادی خود یعنی ایران را از دست بدهد و از آنجا که علی رغم مصوبات 1+5 و اتحادیه اروپا  حجم مبادلات اقتصادی ایران در سال جاری رشد فزاینده ای داشته است لذا آلمان ها مایل هستند که به هر شکل ممکن روابط خود را با جمهوری اسلامی حفظ کنند .

وی با تاکید بر اینکه در صورت کاهش سطح روابط اقتصادی اروپا و از جمله آلمان ایران ضرر نمی کند گفت:تحریم ها همواره موجب رشد و توسعه خلاقیت های جوانان ایرانی شده و موجب کاهش وابستگی به تولیدات خارجی ها رامی شود، بنابراین تحریم کنندگان ضرر می کنند نه ایران.

آرین منش  با بیان اینکه درست است که سطح روابط سیاسی قدری تنزل یافته است تصریح  کرد: آلمان ها به دنبال این هستند که این کاستی را از حیث روابط فرهنگی با ایران جبران کنند ولذا در حالی که مواضع رسمی آنها در جهت محدود کردن حجم روابط اقتصادی با ایران است اما شاهدیم که شرکت های آلمانی به صورت غیر رسمی خواستار توسعه روابط سیاسی و فرهنگی با ایران هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet