هدر اصلی
1389/07/25 18:01:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:

هدفمندکردن یارانه‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر است

**عضو هیئت رییسه مجلس تاکید کرد: پس از اتمام بررسی طرح اصلاح الگوی مصرف، برنامه پنجم توسعه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،"حسین سبحانی نیا" در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور کار مجلس در هفته آینده، تصریح کرد: اگر بررسی این لایحه در دستور کار صحن قرار بگیرد، باید موضوعی که مجلس در حال بررسی آن است را به پایان ببریم و سپس وارد برنامه پنجم شویم.

عضو هیات رییسه مجلس به روند بررسی لایحه برنامه در صحن علنی اشاره کرد و گفت: بررسی برنامه پنجم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بدون تعطیلی در مجلس دنبال خواهد شد به صورتی و در روزهای اول در یک یا دو شیفت آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سبحانی نیا تاکید کرد: با توجه به اینکه در آستانه تقدیم لایحه بودجه سال 90 هستیم، باید هر چه زودتر تکلیف برنامه پنجم توسعه در مجلس مشخص شود به همین دلیل احتمال دارد، مجلس بررسی این لایحه را در سه شیفت نیز انجام دهد.

وی افزود: بنا است تا آخر آبان ماه و در ظرف مدت چهار هفته برنامه پنجم توسعه در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به روند قانونی بررسی چنین لوایحی در صحن مجلس اشاره کرد و گفت: در روز اول کلیات برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد، به این صورت که سخنگوی کمیسیون تلفیق گزارشی از لایحه ارائه می‌کند و پس از آن مخالفان و موافقان صحبت خواهند کرد.

وی ادامه داد: بعد از شنیدن نظرات نمایندگان موافق و مخالف بار دیگر سخنگو کمیسیون صحبت خواهد کرد و کلیات برنامه پنجم توسعه به رای گذاشته می‌شود. در صورتی که کلیات برنامه پنجم توسعه رای بیاورد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حسین سبحانی نیا به روند اجرای هدفمندی یارانه‌ها ‌اشاره کرد و گفت: متاسفانه آن اندازه که لازم بود در خصوص نحوه اجرای قانون هدفمندی از طریق دستگاه‌های ذی ربط اطلاع رسانی نشد.

وی اظهار داشت: هنوز از گوشه و کنار مجلس هم صحبت هایی در ارتباط با تبعات اجرای این قانون و تردید در اجرای هدفمندی به گوش می‌رسد و به طور قطع این تردید در سطح جامعه بیشتر است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: گرچه بحث‌های زیادی از طریق رسانه در خصوص هدفمندی یارانه ها صورت می‌گیرد ولی چون این موضوع بسیار مهم است و آثار فراگیر دارد و در جامعه ایجاد نگرانی می‌کند باید بیش از گذشته اطلاع رسانی شود.

سبحانی نیا با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه در جامعه ایجاد تورم توهمی کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر در برخی موارد با افزایش قیمت وتروم رو به رو هستیم که مردم تصور می‌کنند به دلیل اجرای این قانون است.

وی تاکید کرد: ایجاد تصورات و تنش‌ها به دلیل اجرای این قانون تبعات سنگینی به دنبال خواهد داشت در نتیجه هنوز به اطلاع رسانی بیشتر  در خصوص تبعات مثبت هدفمندی نیاز داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet