هدر موبایل
1389/07/25 15:44:00
سرویس سیاسی

توضیحات روابط عمومی مجلس در مورد خبر سفرهای خارجی نمایندگان

**درپی انتشار خبر نادرست رکوردشکنی نمایندگان مجلس هشتم در سفرهای خارجی، روابط عمومی مجلس توضیحاتی را در این خصوص منتشر ساخت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این اطلاعیه آمده است: موضوع اعزام و سفرهای خارجی نمایندگان مجلس در راستای توسعه روابط بین‌المللی به ویژه پارلمانی در همه ادوار امری متداول و مرسوم بوده و به طور مشخص به منظور حضور در اجلاس‌ها و همایش‌های بین‌المللی و تحکیم ارتباط بین پارلمان‌ها با یکدیگر صورت می‌پذیرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: اصل و اساس سفرهای خارجی بر مبنای دعوت رسمی از سوی میزبان و برگزارکنندگان مجامع بر اساس اهداف و برنامه‌ریزی مشخص، پس از انجام بررسی‌های کارشناسی صورت می‌پذیرد که حفظ شأن مجلس و نمایندگان از اصول مهم مورد توجه آن است. 

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: در جهت ساماندهی و نظارت بر سفرهای خارجی در مجلس از سال‌‌های گذشته کمیته‌ای تشکیل شده که مسئولیت آن بر عهده ناظر فرهنگی قرار دارد که در حال حاضر ناظر مجلس محسن کوهکن نماینده لنجان است و دستورالعمل‌های کمیته نیز، بر اساس آئین‌نامه آن اجرا می‌شود. 

متاسفانه در این خبر نمایندگان هشتمین دوره مجلس به ایجاد اخلال در نظم پارلمان و عدم تشکیل جلسات علنی به دلیل کثرت سفرهای خارجی متهم شده‌اند که امری خلاف واقع و نادرست و باعث تشویش اذهان عمومی بوده و توهین به شأن و جایگاه مجلس شورای اسلامی است.

 در پایان اطلاعیه مذکور تاکید شده است: انتظار این است که رسانه های محترم که در جهت تنویر افکار عمومی و امر مهم اطلاع رسانی به مخاطبان تلاش می کنند، پیش از انتشار اخباری که باعث ایجاد تصور ناصحیح نسبت به عملکرد نمایندگان پرتلاش و خدوم مردم عزیزمان در مجلس شورای اسلامی می شود، صحت اخبار را از منابع موثق احراز کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet