هدر اصلی
1389/07/25 17:49:00
سرویس اقتصادی

دیدار رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک

**رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با خدامراد احمدی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و معاون وزیر صنایع و معادن دیدار کرد.

علی عزتی در دیدار با معاون وزیر صنایع و معادن درباره نقش صنایع کوچک در برنامه پنجم به هفته نامه طنین غرب گفت: براساس برنامه پنجم که در کمیسیون تلفیق در دست بررسی است، نواحی و شهرک‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی افزود: با توجه به این که 75 درصد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در مناطق محروم قرار دارد، دولت موظف است نسبت به ایجاد انگیزه و رغبت برای سرمایه‌گذاری در این مناطق اقدام کند.

نماینده دهلران، دره شهر و آبدانان اضافه کرد: بر این اساس سازمان صنایع کوچک پیشنهادی را مبنی بر خارج کردن شهرک‌های صنعتی از شمول واگذاری ارائه کرد که خوشبختانه تصویب شد و شهرک‌ها تا پایان برنامه پنجم واگذار نخواهند شد.

عزتی درباره وضع قانون جامع صنایع کوچک گفت: در نظر داریم در طول برنامه پنجم وظایف تصدی‌گری و حاکمیتی را جدا کنیم که این امر نیازمند قانون جامع صنایع کوچک است.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت و مجلس به بخش صنایع کوچک برای توسعه اشتغال امیدواریم شاهد تحول ویژه در بخش شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک باشیم.

نماینده مجلس در این دیدار همچنین با اشاره به نقش شهرک‌های صنعتی در اشتغالزایی و شکوفایی خواستار اجرایی شدن مصوبه دولت مبنی بر احداث ناحیه صنعتی بدره شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet