هدر موبایل
1389/07/26 10:10:00
سرویس بین الملل
فلاحت‌پیشه در واکنش به اظهارات کلینتون مطرح کرد؛

سفر رئیس جمهور به لبنان راهبردهای آمریکا را متزلزل کرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفر رئیس جمهور به لبنان را بیانگر عمق نقش استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه دانست و خاطرنشان ساخت: سفر رئیس جمهور به لبنان، آمریکا را در راهبردهای خود در منطقه دچار لرزش کرد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اظهارات اخیر "هیلاری کلینتون "وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به لبنان که استقبال مردمی از وی را برای کشورش ناراحت کننده توصیف کرده بود، گفت: صحبت‌های وزیر خارجه آمریکا نشان دهنده این است که ایالات متحده یا درک راهبردی از منطقه ندارد یا به این درک رسیده ولی در موضع گیری‌های رسمی خود اعلام نمی‌کند.

نماینده اسلام آباد غرب، دالاهور، کرند رب، گهواره و حمیل با اشاره به استقبال گسترده مردم لبنان از همه گروه‌ها در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به این کشور، تاکید کرد: تحول شکل‌گرفته در سفر رئیس جمهور به لبنان یک پیام راهبردی دارد و آن این است که در تاریخ یک کشور کم سابقه است که با وجود دارا بودن گروه‌های زیاد، استقبال گسترده ای از رئیس جمهور یک کشور دیگر به عمل آید.

وی استقبال گسترده از رئیس جمهور در لبنان را نشان دهنده عمق استراتژیک نفوذ جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی عنوان کرد و افزود: در شرایطی این سفر انجام شد که هم تقابل و هم تبانی علیه مقاومت شکل گرفته بود.

فلاحت پیشه جنگ اعراب با رژیم صهیونیستی در سال 1948 و دو جنگ 33 روزه و 22 روزه را نمونه‌های تقابل رژیم اشغالگر قدس با گروه های مقاومت اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: با وجودی که دو جنگ 22 روزه و 33 روزه جنگ‌های کاملا ناعادلانه بودند ولی رژیم صهیونیستی در این دو جنگ ناکام ماند، چرا که دو گروهی که مقاومت کردند، ارتباط معنوی با جمهوری اسلامی داشته و الگوی خود را انقلاب اسلامی قرار داده بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به راهبرد آمریکا از سال 2000 به بعد در منطقه، گفت: راهبرد آمریکایی‌ها پس از سال 2000 و استقرار در افغانستان و عراق این بود که با اقدام رژیم صهیونیستی علیه حزب‌الله بال‌های جمهوری اسلامی را بشکنند که در این راهبرد شکست خوردند.

وی با تاریخی توصیف کردن شکست رویه تقابلی واشنگتن در منطقه، خاطرنشان کرد: پس از شکست رویه تقابلی، برخی مقامات آمریکایی‌ و رژیم صهیونیستی به سمت رویه تبانی رفته و موضوع طرح جدید سازش را مطرح کردند.

فلاحت پیشه، تصریح کرد: "باراک اوباما"، "هیلاری کلینتون" و "جرج میچل" از جمله کسانی بودند که طرح جدید سارش را مطرح کردند.

این نماینده مجلس با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها برای پیگیری سیاست ایران هراسی در منطقه، خاطرنشان کرد: این کشور همچنین با طرح موضوع سازش در مسئله فلسطین به دنبال افزایش اختلافات میان کشورهای اسلامی با جمهوری اسلامی است.

فلاحت‌پیشه با اعلام اینکه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به لبنان، آمریکا را در راهبردهای خود درمنطقه دچار لرزش کرد، افزود: وقتی آقای احمدی نژاد در لب مرز رژیم صهیونسیتی حضور یافت نشانگر افزایش عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با استراتژیک توصیف کردن روابط مردم ایران و لبنان، خاطرنشان کرد: حتی اگر یک مقام ایرانی وارد سرزمین‌های اشغالی شود یک استقبال گسترده‌ای همچون لبنان شکل خواهد گرفت و آن چیزی است که آمریکا را نگران کرده است.

وی همین ابراز نگرانی مقامات کاخ سفید از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه را به معنای نوعی تنش داخلی در راهبرد آمریکا در سرزمین‌های اشغالی دانست و افزود: این می تواند بخشی از راهبرد جدید این کشور در منطقه باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet