ایام محرم 1398
1389/07/26 10:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی خواستار شد؛

واکنش سریع وزارت کشور برای کنترل مهاجرت آوارگان پاکستانی

**عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ورود مهمانان ناخوانده پاکستانی به ایران و مشکلاتی که در پی این مهاجرت گریبانگیر کشور شده واکنش سریع وزارت کشور برای کنترل مهاجران پاکستانی الزامی است و تمهیدات ویژه ای را می‌طلبد.

سید جواد زمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به معایب ورود غیر قانونی و کنترل نشده اتباع بیگانه به کشور گفت: در پی مهاجرت پاکستانی‌ها به ایران سلامت مردم جامعه به شدت مورد تهدید قرار گرفته و هزینه های زیادی را به دولت تحمیل خواهد کرد.

 وی با اشاره به سیر فزاینده و غیر قابل کنترل مهاجرت افغانی ها به ایران تصریح کرد: باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود غیر مجاز مهاجرین پاکستانی به ایران اندیشیده شود تا مسئله مهاجرت اتباع پاکستانی مانند مهاجرین افغانی به یک پدیده غیر قابل کنترل تبدیل نگردد.

 وی با اشاره به پیامدهای مهاجرت پاکستانی ها به ایران اذعان داشت: مهاجرت های بی رویه وغیر اصولی به کشور می تواند مشکلات و معضلات اجتماعی را افزایش دهد و آسیب های فراوانی را در خصوص وضعیت فرهنگی و بهداشت ، اشتغال برای ایران به ارمغان آورد.

وی با اشاره به زیان های غیر قابل انکار مهاجرت اتباع خارجی به کشور تصریح کرد: دستگاه های مختلف با تشکیل نشست های مشترک باید راهکارهای در امان ماندن مردم از پس لرزه های عفونی سیل پاکستان را بررسی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet