شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/07/26 11:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
هدایتخواه:

انتظارات مردم بالاتر از سطح وظایف اصلی نمایندگان است

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه تنها بخشی از فرصت نمایندگان معطوف به وظایف اصلی نمایندگی ‌می‌شود، علت این مسئله را بی‌ توجهی به فرهنگ‌سازی‌ و بالا بودن سطح انتظارات و توقعات مردم از نمایندگان و عدم سنخیت انتظارات با وظایف اصلی نمایندگان دانست.

ستار هدایتخواه نماینده بویراحمد و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به پیشنهاد افزایش تعداد جلسات علنی مجلس اظهار داشت: مشکل مجلس ناشی از محدودیت تعداد جلسات علنی نیست بلکه چه بسا این امکان وجود دارد که حتی تعداد جلسات علنی کاهش یافته و با جلسات تخصصی و تقویت بعد نظارتی کار نمایندگان جدی‌تر هم شود.

وی افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات موجود در کشور تراکم قوانین مصوب و تعارض آنها با یکدیگر است.

نماینده بویراحمد در مجلس گفت: در حال حاضر کشورمان کمبود قوانین ندارد، البته در برخی مسائل کلی نیاز به قوانین هنوز وجود دارد اما افزایش تعداد جلسات علنی مجلس برای تصویب قوانین بیشتر، نمی‌تواند حلال مشکلات کشور باشد.

هدایتخواه ادامه داد: برنامه‌ریزی مجلس باید به گونه‌ای طراحی شود که حضور نمایندگان در مباحث تخصصی، جلسات کمیسیون‌ها و تقویت بعد نظارتی مفیدتر و مؤثرتر واقع شود.

وی خاطر نشان کرد: دغدغه مقام معظم رهبری هم در خصوص نظارت بر مجلس و نمایندگان است؛ البته در این رابطه باید سازوکاری تهیه شود که نمایندگان مجلس از فرصتی که در اختیار دارند، صرفا در راستای وظایف نمایندگی خود استفاده کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که فقط بخشی از فرصت نمایندگان معطوف به وظایف اصلی نمایندگی ‌شده و بخش زیادی از وقت وکلای ملت به اموری اختصاص می‌یابد که ارتباطی با وظایف نمایندگی ندارد.

هدایتخواه اضافه کرد: علل بروز این مشکل هم بی توجهی به فرهنگ‌سازی‌ در گذشته، بالا بودن سطح انتظارات و توقعات مردم از نمایندگان و سنخیت نداشتن این انتظارات با وظایف اصلی نماینده است؛ لذا نمایندگان حتی بخشی از زمان حضور خود در جلسات علنی مجلس را نیز صرف اموری می‌کنند که ارتباطی با حوزه نمایندگی ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: برای رفع این مشکل باید ساختار نظارتی را تقویت کرد؛ البته بعد پژوهشی و پشتوانه علمی مجلس هم باید بیش از گذشته تقویت شود تا نمایندگان از لحاظ علمی و تئوریک پشتیبانی شده و آنچه که مقام معظم رهبری انتظار دارند را تأمین کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet