هدر موبایل
1389/07/26 14:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اولیاء:

هدفمندکردن یارنه‌ها، برنامه‌ای مدون، شفاف و حساب‌شده می‌طلبد

**عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اجرای قانون هدفمندکردن یارنه‌ها را نیازمند برنامه‌ریزی حساب‌شده و تدبیر کامل در راستای تامین منافع ملی کشور دانست.

به گزارش ایسنا، "علی‌اکبر اولیاء" با اشاره به خبر رییس‌جمهور مبنی بر واریز اولین قسط یارانه‌ها در روز تولد حضرت امام رضا(ع)، به حساب مردم گفت: بحث هدفمندکردن یارانه‌ها بحث مهم و اجتناب‌ناپذیری است و قانون آن هم با تعامل با دولت تدوین و نهایی شد.

وی در ادامه افزود: در هر حال در این راستا از دولت انتظار داریم که در چارچوب قانون حرکت کرده و برنامه‌ای مدون، شفاف و حساب‌شده داشته باشد، چرا که بحث، بحث بسیار مهم، ظریف و حساسی است و به هر حال مجموعه کشور و نمایندگان ملت تا حدودی از نحوه اجرای این قانون نگران هستند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس یادآورشد: در عین حال این انتظار وجود دارد که دولت با دقت و با یک برنامه‌ریزی حساب‌شده و با اطلاع‌رسانی روشن و تدبیر کامل به شکلی که شرایط مملکت اقتضا می‌کند، قانون را با کمترین هزینه به اجرا درآورد.

مهندس اولیاء درخصوص میزان زمینه‌سازی اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها هم تصریح کرد: به هر حال یک سالی است که این موضوع در جامعه مطرح شده و افکارعمومی در این رابطه حساس است. حتی کشور در این راستا هزینه‌هایی را نیز پرداخت کرده، یعنی اعلام شد از امسال و از 6 ماهه دوم این قانون اجرا می‌شود که شاید بخشی از گرانی‌ها هم به دلیل دامن زدن به التهاب در جامعه بوده است و ما شاهد افزایش قیمت‌ها بوده‌ایم.

به نظر این عضو کمیسیون عمران مجلس، در این راستا دولت باید با یک روان‌شناسی اجتماعی مناسب و با اطلاع‌رسانی شفاف و با کمترین هزینه و به تدریج و به صورت منطقی و با مراقبت و هوشیاری کامل وارد این بحث شود و به شکلی که منافع ملی ما تامین شده و خسارتی هم نبینیم، در این جهت قدم بردارد.

عضو کمیسیون تلفیق در ارزیابی از میزان پاسخگویی واریز یارانه‌ها به بخشی از افزایش هزینه‌ها هم گفت: در این رابطه هیچ محاسبه‌ای ندارم، چرا که دولت هیچ برنامه اجرایی اعلام نکرده که به چه صورت و با کدام آیتم و با شیبی قصد دارد کار را شروع کند.

وی در پایان اظهار کرد: اما فرض براین بوده که قبل از این که قیمت‌ها آزادسازی شود؛ منابع آن در اختیارمردم قرار گیرد و این مساله اصل پذیرفته‌شده‌ای بوده که هم دولت بر آن تاکید داشته و هم مورد نظر قانون بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet