ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/26 16:34:00
سرویس بین الملل
روز گذشته صورت گرفت؛

دیدار ادیانی‌راد با رییس کمیته فرهنگی و آموزشی مجلس آلمان

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران - آلمان در مجلس شورای اسلامی با پتروکائو دایلر رییس کمیته فرهنگی و آموزشی مجلس آلمان بعد ازظهر یکشنبه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سید علی ادیانی" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان در این دیدار با بیان این که نمایندگان مجالس حلقه‌های اتصال دو ملت و دو کشور هستند، گفت: روابط پارلمانی جزیی مهم و پشتوانه ارزشمندی برای توسعه و تقویت همکاری‌های دوستانه دو کشور است.

وی ، نقش مجالس را در تحکیم ارتباطات دوستانه ملت‌ها بسیار بااهمیت خواند وبا با تاکید برروابط میان دوکشور افزود: رفت و آمدهای پارلمانی میان دو کشور به شناخت و درک صحیح از واقعیت‌های حاکم بر جوامع دو کشور کمک می‌کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان در ادامه فلسفه‌ی گروه‌های دوستی را حل اختلافات دو کشور دانست و اظهار داشت: ماندن در موضوعات مورد اختلاف هنر نیست، بلکه باید با منطق، سوء تفاهمات کنونی را هرچه سریع‌تر حل و فصل کرد.

ادیانی‌راد در بخش دیگری از سخنان خود استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای را حق غیرقابل انکار ملت ایران دانست و با اشاره به بیانیه سه کشور ایران، برزیل و ترکیه گفت: جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات سه‌جانبه مذکور حسن نیت خود را نشان داد، اما متاسفانه کشورهای مقابل با اعمال تحریم‌هایی فراتر از قطعنامه شورای امنیت، عدم پایبندی خود را به قوانین و مقررات بین‌المللی نشان دادند.

در ادامه‌ این دیدار قدرت‌الله علیخانی عضو گروه دوستی ایران و آلمان در سخنانی توسعه و تحکیم مناسبات با کشورهای جهان بجز رژیم صهیونیستی را بر اساس اصل احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی، از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ما اعتقاد داریم که باید تعامل و رابطه خود با اروپا داشته باشیم و مطمئن هستیم که این تلخی‌های پیش آمده برطرف خواهد شد.

در ادامه این دیدار پتروکائو دایلر رییس کمیته فرهنگی و آموزشی مجلس آلمان با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ، هدف از این دیدار را آشنایی با واقعیت‌های جامعه ایران دانست.

وی همچنین بر اهمیت و توسعه و گسترش مناسبات دو کشور تاکید کرد و نقش گروه‌های دوستی پارلمانی را در این زمینه بسیار مهم و ارزشمند دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet