هدر اصلی
1389/07/26 19:43:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با معاون دبیرکل حزب بعث سوریه:

هدف مذاکرات سازش تثبیت مواضع رژیم صهیونیستی در منطقه است

**رییس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در دیدار معاون دبیرکل حزب بعث سوریه مقاومت را تنها راه دستیابی ملت فلسطین به حقوق خود دانست و افزود: هدف مذاکرات سازش تثبیت مواضع رژیم صهیونیستی در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی افزود: مذاکرات سازش یک فریب کاری است که هیچگاه اصالت نداشته است و هر زمان که قدرت‌های بزرگ در پی تثبیت شرایط به نفع رژیم اشغالگر قدس بودند سخن از مذاکرات صلح سر دادند.
وی در ادامه با بیان اینکه ایران و سوریه نقش پل پایداری و مقاومت در منطقه را دارند، اظهار داشت: باید تلاش کرد از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در این زمینه استفاده کرد.
وی تصریح کرد: دو کشور یک مسئولیت تاریخی بر عهده دارند.
رییس‌ مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به رشد بیداری اسلامی در میان ملت‌های مسلمان و نگرانی قدرت‌های استکباری از این روند گفت: استقامت و پایداری ایران و سوریه نقش اساسی در تغییر شرایط به نفع جبهه مقاومت و پایداری در منطقه داشت.
وی ابراز اطمینان کرد:‌ آینده از آن مقاومت اسلامی در منطقه خواهد بود.
بر اساس این گزارش، عبدالله احمر معاون دبیرکل حزب بعث سوریه نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت تقویت و تحکیم روابط راهبردی دو کشور گفت: تحکیم مناسبات دوستانه با ایران در همه زمینه‌ها از اصول سیاست خارجی سوریه است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود مقاومت را عامل ایجاد صلح و ثبات پایدار در منطقه دانست و افزود: نیروی مقاومت عنصر اصلی دفاع از حقوق ملت فلسطین در منطقه است.
وی تصریح کرد: سوریه همواره در کنار مقاومت اسلامی بوده و خواهد بود و مقاومت یک نیروی اصلی در تحولات منطقه است.
معاون دبیرکل حزب بعث سوریه افزود: مقاومت عنصر اصلی در نبرد با رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet