هدر اصلی
1389/07/27 12:36:00
سرویس بین الملل
یادداشتی از حجت‌الله رحمانی، نماینده مردم الیگودرز

استقبال مردم لبنان از رییس جمهور،‌تشکر از ملت ایران بود

**"حجت‌الله رحمانی" نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی

متن یادداشت این نماینده که در هفته‌نامه بامداد لرستان منتشر شده، به این شرح است:

در ابتدای امر و پیش از پرداختن به سفر رئیس‌جمهور به لبنان باید به موضوع شهادت تعدادی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خرم‌آباد اشاره کنم.

خبردار شدیم عده‌ای از پاسداران در حادثه انفجار به شرف شهادت نائل شدند.

از خداوند علو درجات و همنشینی با امیرالمومنین(ع) را برای این عزیزان خواستارم و از خداوند می‌خواهم که غفران و رحمت خود را شامل حال آنها کند.
همچنین برای خانواده‌های این عزیزان نیز صبر آرزومندم و این مصیبت را به ملت ایران، مقام معظم رهبری و مردم استان تسلیت می‌گویم و آرزوی شفای سریع‌تر مجروحان حادثه را دارم.

اما درباره سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور به لبنان باید اشاره کنم که لبنانی‌ها با استقبال بی‌نظیرشان نشان دادند که مردم قدرشناسی هستند و در واقع آنها آمدند تا از زحمات ملت ایران در تاریخ 30ساله انقلاب تقدیر و تشکر کنند.

البته مواضع رئیس‌جمهور در چند سال گذشته و در دفاع از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین در تمامی عرصه‌های بین‌المللی و مجامع جهانی بی‌نظیر بوده است چراکه بعد از حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری کسی با شایستگی تمام مانند آقای احمدی‌نژاد فریاد مظلومیت فلسطین را در دفاع از مقاومت سر نداده است.

در واقع احساس می‌کنم لبنانی‌ها آمدند تا تشکر کنند.

از سوی دیگر آنها به استقبال رئیس‌جمهور ایران آمدند تا به دولت‌های استکباری نشان دهند که دیگر دوره سلطه‌جویی، زور و حمایت از ناحق راه به جایی نخواهد برد. البته اگر رئیس‌جمهور ایران به هریک از کشورهای خاورمیانه هم که سفر کند و اگر دولت‌ها اجازه دهند، ملت‌ها چنین استقبالی را از آقای احمدی‌نژاد به عنوان نماد ملت انقلابی ایران خواهند داشت و از ایشان تجلیل خواهند کرد. این سفر و استقبال شهروندان لبنانی نشان می‌دهد که نباید نقش ایران اسلامی را دنیای کفر، نفاق و استبداد در منطقه و حتی سطح جهان نادیده گرفت. ایران در حال حاضر به یک قدرت مهم منطقه تبدیل شده و هیچ برنامه‌ای بدون حضور ایران به سرانجام نخواهد رسید. حضور رئیس‌جمهور ایران در کشور لبنان نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی دیگر آن اقتدار پوشالی اولیه‌ای را که همه ملت‌ها از آن وحشت داشتند را ندارد و به امید خدا این سفر موجب وحدت همه گروه‌ها و مذاهب در لبنان به‌خصوص در خاورمیانه خواهد شد. این به ما نشان می‌دهد که اگر ملت‌ها دستشان در دست یکدیگر باشد و با وحدت و برادری دشمنان خود را که قصدی جز تفرقه و آدمکشی ندارند دور بیندازند می‌توانند بدون حضور دشمنان روی آرامش را ببینند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet