هدر اصلی
1389/07/27 15:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابراهیمی:

1+ 5 در مذاکره با ایران دنبال تامین منافع خودشان هستند

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه ۱+ ۵ در مذاکره با ایران خواستار رسیدن به منافع خود هستند، گفت که باید شرایط اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای مذاکره با غرب، محقق شود.

حسین ابراهیمی نماینده بیرجند و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آغاز مذاکرات 1+ 5 با جمهوری اسلامی در آبان ‌ماه، متذکر شد: باید شرایط اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای مذاکره با غرب، محقق شود.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند هدف غربی‌ها از مذاکره با ایران رسیدن به خواسته‌هایشان است، افزود: 1+ 5 هر گاه مشاهده کند که منافعشان در خطر است و از طریق مذاکره با ایران به نتیجه نمی‌رسد، به صورت یک‌ جانبه مذاکرات را قطع می‌کند؛ چرا که روحیه استکباری و سلطه‌طلبی آنها این چنین اقتضا می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران با آمریکا مذاکره نمی‌کند بلکه با 1+ 5 مذاکره می‌کند که آمریکا تنها عضوی از این گروه است، اظهار داشت: اگر مذاکرات با حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران انجام گیرد، ادامه می‌یابد و آمریکا نمی‌تواند آن را لغو کند.

ابراهیمی ادامه داد: اینگونه نیست که کشورهای عضو 1+ 5 در همه موارد با یکدیگر هماهنگ باشند و به همین دلیل هم مذاکره با 1+ 5 مانعی ندارد.

وی در خاتمه با بیان اینکه تیم مذاکره ‌کشورمان با غرب را افرادی زبده، صاحب اندیشه و دقت تشکیل می‌دهند و در جریان گفت‌وگوها مشکلی پیش نمی‌آید، خاطر نشان کرد: مذاکرات آغاز خوبی است و انشاءالله نتایج خوبی هم به‌ دنبال خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet