هدر موبایل
1389/07/27 16:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
کوهکن:

سفر رهبر انقلاب به قم تعالی بخش وحدت مسلمین خواهد بود

**سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت که سفر مقام معظم رهبری به استان قم، اتحاد و همدلی بین مسلمین به خصوص شیعیان را افزایش می‌دهد.

محسن کوهکن نماینده لنجان و سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به قم، اظهار داشت:‌ رهبر معظم انقلاب هر چند وقت یک‌بار با حضور در استان‌های مختلف کشورمان، خاطره‌ای به یادماندنی برای مردم به جای می‌گذارند.

وی با اشاره به سفر تاریخی رهبر فرزانه انقلاب به استان کردستان خاطر نشان کرد: کردستان از استان‌های مرزی کشور است که از سابقه درخشانی در دوران دفاع مقدس برخوردار است و دشمنان فکر می‌کردند می‌توانند به راحتی روی مردم این منطقه تاثیر بگذارند اما سفر رهبر انقلاب به این استان منشاء برکات زیادی به خصوص برای اهل سنت بود و نادرست بودن تصورات دشمنان را ثابت کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس حضور مقام معظم رهبری در استان‌های مختلف کشور را عاملی برای ایجاد وحدت و همدلی بین مسئولان دانست و گفت که سفر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به استان قم، از ویژگی‌های منحصر به فردی علاوه بر محاسن و مزایای دیگر سفرهای استانی ایشان برخوردار است.

کوهکن تصریح کرد: دشمنان و یا کسانی که به فرهنگ حوزه آشنا نیستند، تبلیغاتی مبنی بر اینکه بین حوزه اختلاف وجود دارد و نگاه‌ها متفاوت است، انجام می‌دهند اما این برداشت ناشی از عدم آگاهی بیگانگان از ساختار و موقعیت‌ ویژه حوزه‌های علمیه در ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمنان همیشه سعی می‌‌کنند باعث ترویج اختلاف و تفرقه در کشور شوند، تصریح کرد: حضور مقام معظم رهبری در استان قم که به هر جهت کانون و پایگاه حوزه علمیه در ایران است، معنا و مفهوم خاصی دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مقام معظم رهبری تنها یک رهبر سیاسی در کشور ما نیستند، بلکه ایشان در جایگاه ولایت مطلقه فقیه قرار دارند و این جایگاه رفیع، قوام بخش ساختار نظام اسلامی و ارکان و اجزای این مجموعه است.

کوهکن با اشاره به ارتباطاتی که بین حوزویان،‌ مراجع تقلید در حوزه علمیه و دیگر افراد وجود دارد، گفت که در این سفر بیان نقطه نظرات این افراد کمک می‌‌کند که محور وحدت و اتحاد بین مسلمین و به خصوص شیعیان که مرجعیت و روحانیت است، دوام و بقاء یابد و از یک استواری بیشتری برخوردار شود و این موضوع همان ویژگی منحصر به فرد در سفر ایشان به قم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet