شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/03/20 11:21:00
سرویس صحن

حاجی بابایی: ترکیب کمیسیون های تخصصی مجلس تا پایان هفته مشخص می شود

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: ترکیب کمیسیون های تخصصی مجلس تا پایان این هفته مشخص می شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که تقاضا برای کدامیک از کمیسیون ها بیشتر است؟ اظهار داشت: این دوره یکی از بهترین دوره های مجلس از نظر عضوگیری در کمیسیون های تخصصی مجلس است و دلیل آن توازن و تعادلی است که برای عضویت در کمیسیون ها وجود دارد.

عضو هیات رئیسه خاطرنشان کرد: در مرحله اول شش کمیسیون آموزش و تحقیقات، عمران، صنایع، انرژی، بودجه و امنیت ملی و سیاست خارجی دارای ترافیک هستند و در مرحله دوم کمیسیون های فرهنگی و اقتصاد از جمله کمیسیون های پرطرفدار هستند.

گزارش خانه ملت می افزاید: کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه و بودجه و صنایع و معادن از جمله کمیسیون هایی بودند که در دوره های قبل، از کمیسیون های مورد نظر نمایندگان برای عضویت در آن بودند.

نماینده مردم همدان در پاسخ به این سوال که لابی های نمایندگان تا چه اندازه در این خصوص تاثیرگذار است؟ گفت: مذاکراتی که در این خصوص صورت می گیرد چندان تاثیرگذار نیست. در این ارتباط جلسه مشترکی با هیات رئیسه و روسای پانزده گانه شعب برگزار می شود و بر مبنای «تخصص»، «تجربه» و «سابقه عضویت در کمیسیون های تخصصی» در مورد عضویت نمایندگان در کمیسیون های مربوطه تصمیم گیری می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet