هدر موبایل
1387/03/20 11:21:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

قوه قضاییه از قوای مهم تاریخ ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص تعاملات مجلس با دیگر قوا گفت: قوه قضاییه از قوای مهم تاریخ ایران است و نام عدلیه برای این قوه در سالیان گذشته بیانگر این است که این قوه می تواند عدالت را برقرار کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از نشست مشترک با رئیس قوه قضاییه با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص بعد نظارتی مجلس هشتم اظهار داشت: ارتباطات تنگاتنگ مجلس با قوه قضاییه برای حل و فصل مسایل کشور و برخورد با تخلفات می تواند مفید واقع شود.

وی افزود: در این نشست بحث قوانین و اصلاح برخی از قوانین مطرح شد تا مردم بتوانند ارتباط نزدیکی با قوانین برقرار کنند و مشکلات به زندان ها کشیده نشود و در عین حال با متخلف برخورد شود و هم قوانین جنبه بازدارنده داشته باشد.

رئیس مجلس در خصوص بعد نظارتی مجلس هشتم گفت: نظارت موفق از دل یک تعامل موفق و فعال برمی آید و نظارت برای این است که کارها و قوانین به نحو احسن اجرا شود. اگر از ابتدا قوانین خوب تنظیم شوند نظارت خوب و روان خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوان با همکاری با قوه قضاییه به تعاملات مفیدی رسید.

لاریجانی در پایان در خصوص لایحه مجازات اسلامی گفت: این لایحه در حال حاضر در مجلس است و امید می رود تا در مجلس هشتم به تصویب برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet