هدر اصلی
1389/07/28 11:39:00
سرویس فرهنگی
یحیی زاده:

سرانه فضای ورزشی کشور فقط 61 سانتیمتر است

**عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهجوریت و مظلومیت حوزه تربیت بدنی گفت: طبق تکلیف برنامه ۵ ساله چهارم، تا پایان سال ۸۸ باید سرانه فضاهای ورزشی کشور به یک متر مربع می‌رسید، در حالی که الان حدود ۶۲- ۶۱ سانتی متر است که با مطلوب، خیلی فاصله داریم.

 

"سید جلال یحیی زاده" در گفت وگو با نشریه بشارت نو اظهار داشت:از فرصت هفته تربیت بدنی، باید برای فرهنگ‌سازی در زمینه ورزش و تأکید بر ضرورت حضور مردم در ورزش همگانی استفاده شود.

نماینده مردم تفت و میبد با با بیان اینکه در 5- 4 سال گذشته، اقدامات خوبی از نظر توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان یزد صورت گرفته است افزود: اما متأسفانه از این امکانات، استفاده شایسته‌ای نشده و فرهنگ آن در بین مردم ترویج و تبلیغ نشده است در حالی که باید نسبت به این مسائل، حساسیت داشته و وظیفه خود را در این باره انجام دهیم.

وی همچنین به تکلیف برنامه 5 ساله چهارم در زمینه واگذاری ورزش حرفه‌ای به بخش خصوصی و 50 درصد ورزش قهرمانی به مردم تا پایان سال 88 اشاره می‌کند که هیچ اقدامی در این‌باره صورت نگرفته است.

نماینده تفت و میبد می‌افزاید: از تکالیفی که برنامه چهارم برای ما مشخص کرده بود، خیلی فاصله داریم. شاید هم دلیل افزایش چند برابری بودجه ورزش در بودجه سال 89 همین موضوع بود.

او سرانه فضای ورزشی استان یزد را مطابق با میانگین کشوری می‌داند که البته در برخی شهرستان‌ها بیشتر و در بعضی، بسیار کمتر است.

این نماینده با تأکید بر ضرورت انجام اقدامات عادلانه برای توسعه ورزشی استان، اظهار می‌کند: باید از این روز برای ترویج فرهنگ ورزش و همچنین فرهنگ در ورزش، استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet