هدر موبایل
1387/03/21 12:41:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

احمدعلی مقیمی: اعتماد مردم را چون مدالی پرافتخار بر سینه‌های خویش نصب نماییم

"احمدعلی مقیمی" اعتماد مردم به نمایندگان مجلس را گوهری گرانبها و عطیه الهی توصیف کرد که می‌بایست چون مدالی پرافتخار بر سینه‌های خویش نصب نمایند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه الله

«رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و اجعل لی من لدنک سلطاناً نصیراً».

حمد و سپاس بی‌قیاس خداوند تبارک و تعالایی را سزاست که ردای خلیفه‌اللهی را بر قامت (انسان) پوشانید و او را بر سرنوشت خویش حاکم ساخت. درود و سلام و صلوات خداوند بر پیامبر اعظم و امامان معصوم و امام منتظر مهدی موعود این وعده قطعی خداوند بر مستضعفان عالم.

درود و هزاران درود بر مردم آرمانی و قهرمانان همیشه ماندگار و ولی‌نعمتان این انقلاب که همواره با حضور مؤثر خود در عرصه‌های اجتماعی و انتخابات و آرمانهای انقلاب گرمی و یکرنگی می‌بخشند و ضرب‌آهنگ سرافرازی را شکوهمندان در جهان می‌نوازند. از این رو خالصانه‌ترین تبریکات خود را به شما هموطنان، مجریان، ناظرین محترم شورای نگهبان، رسانه ملی و مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام خصوصاً علمای بزرگوار، رقبای انتخاباتی دیروز و رفقای کاری امروز و نماینده محترم سابق تقدیم می‌نمایم و همچنین تشکر مضاعف خود را از حضور میلیونی لاله‌های زهرایی در سالگرد ارتحال پیر جماران و رسانه ملی در پوشش این مراسم و پخش فیلم مستند سیره عملی آن حضرت اعلام می‌نمایم.

حال که عِطر دل‌انگیز گفتمان اصولگرایی مجدداً‌ در آستانه دهه چهارم انقلاب در خانه ملت وزیدن گرفت با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری ان‌شاءالله این گفتمان دستمایه مبارکی باشد تا در مسیر کارآمدی با وضع قوانین شفاف، روزآمد، روان و با نگاهی بلندمدت معطوف به نیازهای مردم و منافع عمومی، شعار مجلس را در آغاز هشتمین دوره اینگونه بسراییم؛ «خدمت، پیشرفت، عدالت».

رهبر عظیم‌الشأن انقلاب! پنجره دل را در آغاز هشتمین بهار مجلس شورای اسلامی که سر و پا شور خدمت است برای آغاز فصل شکفتن می‌گشاییم و از نفس قدسی حضرت‌عالی مدد می‌گیریم تا در راه انقلاب در چشم‌اندازی که ترسیم فرموده‌اید در همکاری و همدلی با قوای دیگر گامهای استوار برداریم. رجاء واثق داریم کمافی‌السابق از خوان سجاده سبز دعای خویش فرزندان خود را در خانه ملت بهره‌مند خواهید ساخت.

رهبر فرزانه انقلاب! تعبیر بلند و نصیحت حکیمانه حضرت‌عالی را در تشبیه انقلاب به ایام روزه‌داری و ثابت قدمی انقلابیون را به انسانهای روزه‌دار به گوش جان شنیدیم و از طرف خود و همکارانم اعلام می‌کنم که همواره گوش جان ما در امساک و افطار به صدای ملکوتی مؤذن انقلاب از مأذنه ولایت مطلقه فقیه خواهد بود.

و اما سخنی با همکاران تازه نفس و عزیزم در مجلس شورای اسلامی، اعتماد روزافزون مردمان قدرشناس این سرزمین آسمانی به بنده و شما گوهری گرانبها و عطیه الهی است و می‌بایست چون مدالی پرافتخار بر سینه‌های خویش نصب نماییم و به گرد و غبار ناپاکی‌ها، اشرافی‌گریها، بی‌کفایتی‌ها و مطامع بی‌مقدار دنیایی آلوده نکنیم و به شکرانه این توفیق با خدمت خالصانه، رفتار صادقانه و تلاش مجدانه شجره باقیات الصالحاتی را غَرس نماییم که مردم در سایه روح‌نواز آن روحی تازه کنند و از میوه‌های رنگارنگ باغستان انقلاب اسلامی متنعم گردند که به تعبیر حضرت امام خیر دنیا و آخرت ما در رسیدگی به احوال محرومین خواهد بود.

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و هیأت رئیسه محترم! اگر مجلس شورای اسلامی را به فرموده حضرت امام عصاره ملت بدانیم اعضاء هیأت رئیسه برآمده از عصاره ملت، اعصر ملت خواهد بود که شایسته است همواره پاسدار و حافظ شأن و جایگاه مجلس باشد. البته این مهم با ریاست دانشمند فرزانه و دیپلمات ورزیده چون دکتر لاریجانی و دیگر اعضاء محترم هیأت رئیسه ان‌شاءالله محقق خواهد شد.

بدواً اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس، تعامل سازنده با دیگر قوا بر محور قانون، اتخاذ راهکارهای اصولی و مؤثر برای تقویت بُعد نظارتی مجلس و تشکیل کارگروهی با هدف ساماندهی و توجیه فنی و کارشناسی و تشخیص فوریت طرحها و لوایح را متشکل از سه قوه پیشنهاد می‌نمایم.

ریاست محترم جمهوری اسلامی! از آنجایی که عدالت‌خواهی، مهرورزی و مردمداری شعار محوری دولت نهم است اما گرانیها و تورم افسارگسیخته خصوصاً‌ در بخش مسکن مردم صبور را آزرده‌خاطر ساخته است. شایسته است دولت در رفع این معضلات توجه جدی‌تری مبذول داشته و قطعاً‌ مجلس همراهی با دولت جناب‌عالی را همواره بر خود فرض می‌داند.

فرصت را غنیمت شمرده تأسف خود را از توقیف سه روزه خبرگزاری فارس اعلام و تعامل هر چه بهتر دولت و مسؤولان مربوطه را با رسانه‌ها خواستارم. بی‌تردید خبرگزاری فارس همواره مدافع دولت انقلابی همراه با نقد مشفقانه خواهد بود.

اما در حوزه بین‌الملل، با توجه به ماههای پایانی ریاست جمهوری دولت بوش، بررسی عملکرد آمریکا در خاورمیانه حکایت از ناکامی‌های پی‌درپی سیاست یکجانبه‌گرایانه و آرزوهای بر باد رفته او دارد. در این میان اگرچه حمایت بی‌دریغ آمریکا و همسو نبودن دولتهای اسلامی با افکار عمومی منطقه از عوامل بقاء رژیم قدس محسوب می‌شوند، اما ماهیت وجودی این رژیم بیش از گذشته شکننده‌تر است. در شرایطی که شکستن پاهای رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگر به گوش می‌رسد، وزیر جنگ سابق این رژیم سخن از خیال باطل حمله به ایران اسلامی را به میان آورده است. اگرچه سران رژیم صهیونیستی در حد و اندازه‌ای نیستند که حتی فکر حمله به ایران در ذهن آنان خطور کند اما در صورت ارتکاب چنین حماقتی قطعاً‌ رژیم صهیونیستی از روی زمین محو خواهد شد.

اقدام انقلابی و اسلامی مقاومت لبنان به رهبری سیدحسن نصرالله در پوشالی نشان دادن افسانه شکست‌ناپذیری ارتش رژیم صهیونیستی برای جهانیان شایسته تقدیر و تشکر فراوان است. تلاش آمریکا در تحمیل توافقنامه امنیتی به عراق با هدف تثبیت حضور دائمی خود در آن کشور بوده و این حضور تهدیدی جدی برای مردم عراق و امنیت ملی ایران محسوب می‌شود. بدیهی است وجود مرجعیت آگاه و هوشیار دولتمردان عراق مانع از تحقق خواسته نامشروع آمریکا خواهد شد.

ضمناً تأسف خود را از اقدام اخیر دادگاه قانون‌اساسی ترکیه در لغو قانون آزادی حجاب در دانشگاههای این کشور اعلام داشته و پیشنهاد می‌نمایم مجلس محترم موضع خود را در این خصوص صریحاً‌ اعلام نماید.

اما مطلبی درخصوص استان و حوزه انتخابیه‌ام؛ جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد! حضرت‌عالی در نشست مجمع نمایندگان استان فرمودید محرومیتهای موجود در مازندران را قبول دارم که باید جبران شود و در این خصوص تقاضا می‌شود علاوه بر دستورات در موارد مطروحه در نشست فوق نسبت به سایر مشکلات استان و شهرستانهای حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه  به شرح زیر دستور پیگیری صادر فرمایید.

1 ـ سرمازدگی زمستان سال 86 حدود 1320 میلیارد تومان خسارت به باغها و محصولات کشاورزی وارد کرده که تاکنون هیچ مبلغی اختصاص نیافته است و در اثر خشکسالی حدود 10 هکتار شالیزاری کشت نشده است و 600 هکتار پس از کشت خشک شده است و 6 هزار هکتار در خطر خشک شدن است که جمعاً 100 هزار هکتار مزارع اعم از باغات، گندمزاری، شالیزاری و غیره در معرض خشکسالی قرار گرفته است. این در حالی است که هر ساله 19 هزار هکتار زمین در کشت دوم قرار می‌گرفت، در سالجاری امکان کشت دوم وجود ندارد.

2 ـ علی‌رغم مصوبه دولت محترم در سفر استانی مبنی بر رفع محدودیت استقرار برخی از واحدهای صنعتی در استانهای شمالی متأسفانه سازمان محیط‌زیست همچنان در رشد صنعتی شدن استان مانع ایجاد می‌نماید و نیازمند تجدید ساختار اداری می‌باشد.

3 ـ از سوی وزارت نیرو در استان 9 سد در حال مطالعه و احداث می‌باشد که بعضی از آنان پس از گذشت 15 سال بدلیل عدم تخصیص بودجه کافی هنوز به بهره‌برداری نرسیده است. از جمله سد مخزنی البرز 52 هزار هکتار و سد گله‌بند 24 هزار هکتار اراضی پایین‌دست را آبیاری خواهد کرد، همچنان غیرفعال است.

در پایان لازم به یادآوری است، اجرایی نشدن تعداد 15 طرح مهم مصوبه هیأت محترم دولت در سفر استانی در حوزه انتخابیه‌ام حلاوت و شیرینی مصوبات آن سفر را به کار مردم موحد و صبور منطقه تلخ کرده است که به بعضی از آنها به شرح ذیل اشاره می‌شود:

احداث بیمارستان 160 تختخوابی بهشهر، چهارخطه کردن محور نکا، نیروگاه شهید سلیمی، ترمیم و احداث جاده گلوگاه ـ دامغان بعنوان کریدور شمال و جنوب، چهارخطه کردن محور بهشهر ـ بندر امیرآباد، بازسازی راه‌آهن بهشهر ـ گلوگاه، احداث شهرک دامپروری در شهرستانهای بهشهر، نکا و گلوگاه، تأسیس دانشگاه دولتی، اسکله قایقرانی و دهکده المپیک در گلوگاه و مصوبات دیگر.

با عنایت به سوابق موجود نسبت به تأسیس پالایشگاه، مرمت جاده قدیمی بهشهر به دریا، تأمین آب شرب دائم برای 110 روستاهای هزارجریب، بهشهر، نکا و گلوگاه که در حال حاضر بخشی از آنها از طریق تانکر آبرسانی می‌شوند، آزادسازی منطقه تاریخی صفی‌آباد بهشهر علی‌رغم دستور مؤکد حضرت‌عالی درخصوص رفع مشکلات دانشگاه علم و صنعت واحد بهشهر، دستور پیگیری مورد تقاضاست.

از خداوند منان فرج آقا امام زمان، سربلندی و موفقیت دولت کریمه، همدلی و همراهی سه قوه، تعبد نسبت به آرمانهای امام و شهیدان را مسألت دارم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet