هدر موبایل
1387/03/21 13:43:00
سرویس صحن

فلاحت پیشه خواستار اصلاح روند قرعه کشی نطق های پیش از دستور شد

حشمت الله فلاحت پیشه از هیات رئیسه خواست تا روند قرعه کشی نطق های پیش از دستور اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب با استناد به ماده 106 آیین نامه داخلی گفت: در هر جلسه رسمی دو نفر از نمایندگان می توانند حداکثر 10 دقیقه نطق داشته باشند.

وی افزود: انتخاب نمایندگان برای نطق 10 دقیقه ای بصورت قرعه کشی است و ناعدالتی در آن صورت می گیرد، بطوری که برخی نمایندگان در طول دوره نمایندگی چند نوبت نطق 10 دقیقه ای دارند.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: در ماده 4 آیین نامه داخلی برای جایگاه ها قرعه کشی داریم بطوری که در 6 ماهه اول برخی از نمایندگان در ردیف جلو هستند و برخی دیگر در ردیف های عقب تا بدین ترتیب توازن حفظ شود اما در حال حاضر چون یک قرعه کشی است مشکلاتی بوجود می آید.

نماینده اسلام آباد غرب خاطرنشان کرد: اولین مشکل آن است که کسانی که قرعه شان آخر می افتد برخی از آنها از نطق 10 دقیقه ای محروم می مانند و از سوی دیگر نیز این تقدم و تاخر تا چهار سال ادامه پیدا می کند براین اساس تقاضا دارم ملاک قرعه کشی به گونه ای باشد که این ناعدالتی ها به گونه ای حذف شود و یا آنکه بعد از دور اول نطق ها بار دیگر قرعه کشی شود و برای افرادی که وقت سوم دارند قرعه کشی دیگری صورت گیرد تا آخر مجلس همیشه نفر آخر نباشند.

لاریجانی تذکر وی را وارد ندانست و گفت: قرعه کشی برای نطق ها طبق ماده 106 آیین نامه صورت می گیرد. اما پیشنهاد شما تغییر آیین نامه است و ما امیدواریم در اصلاح بعدی آیین نامه این تغییر صورت پذیرد اما فعلا با همین روش کار صورت می پذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet