هفته دفاع مقدس
1389/08/01 10:31:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری:

رسالت سنگین امروز حوزه‌ها پاسخ‌گویی به شبهات است

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بسیار مهم، اساسی و راهگشا دانستن سخنان مقام معظم رهبری در جمع روحانیون در قم، خاطرنشان کرد: امروز با سخنان رهبری رسالت حوزه‌های علمیه سراسر کشور در رفع شبهات که از سوی بیگانگان مطرح می شود، بسیار سنگین خواهد بود که باید تلاش همه جانبه‌ای از سوی آنها برای پاسخ‌دهی به این شبهات صورت گیرد.

"حسین سبحانی نیا" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سخنان روز پنج‌شنبه مقام معظم رهبری در جمع علما و فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم که که در آن بر حضور فعال حوزه ها در عرصه های جهانی و تحول صحیح در آنها تاکید کرده‌اند، گفت: فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب در جمع علما و روحانیون بسیار مهم و تاثیر گذار بود.

نماینده نیشابور با اظهار اینکه مخاطب سخنان روز پنج شنبه مقام معظم رهبری حوزه علمیه قم و دیگر حوزه‌های علمیه کشور بودند، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه باید با تلاش و کوشش در بخش‌های مختلف به علوم روز مجهز شده تا بتوانند نیازهای امروز ما را پاسخ‌گو باشند. 

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اعلام اینکه حوزه‌های علمیه می‌توانند همانطور که در 2 مقطع تاریخی، یکی در طلیعه انقلاب در خرداد 42 و دیگری در زمان انقلاب 57 نقش مهمی ایفاد کرده‌اند، دوباره همان نقش را ایفا کنند، افزود: امروز، حوزه ها باید نیازهای فکری، دینی، معرفتی و ارزشی را برطرف کنند که این مطالبه سنگین رهبری از حوزه‌های علمیه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات ضد ایرانی غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشور با همجه سنگین استکبار جهانی روبرو است، باید حوزه ها با همت و کار مضاعف به همه شبهات پاسخ داده و بیش از گذشته با حضور در مجامع به شبهات جوانان به صورت علمی و استدلالی پاسخ دهند.

سبحانی‌نیا همچنین با بسیار مهم توصیف کردن این بخش ازسخنان مقام معظم رهبری که به نقش آفرینی حوزه‌های علمیه تاکید داشتند، خاطرنشان ساخت: با توجه به این تاکیدات رهبری، رسالت حوزه‌های علمیه در کشور ما سنگین‌تر از گذشته است و بنابراین وظیفه‌ای به دوش آنهاست تا بهتر از گذشته در جهت صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی عمل کنند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس در ادامه با اظهاراینکه قطعا حوزه‌های علمیه پاسخ خوبی به مطالبات رهبرمعظم انقلاب خواهند داد، افزود: در گذشته نیز وقتی رهبر انقلاب بحث جنبش نرم افزاری در حوزه های علمیه را مطرح کردند، حرکت‌های خوبی در حوزه‌های علمیه  شروع شد و قطعا امروز هم  بنا به تاکید معظم له مبنی بر تحول در حوزه ها، جهت گیری‌ها  در حوزه‌ها، همسو با منویات رهبری خواهد بود تا آن خواسته‌ها را محقق کنند.

سبحانی‌نیا همچنین در پایان با بسیار مهم، اساسی و راهگشا دانستن سخنان روز پنج‌شنبه مقام معظم رهبری در جمع روحانیون در قم، خاطرنشان کرد: امروز با سخنان رهبری رسالت حوزه‌های علمیه سراسر کشور در رفع شبهات که از سوی بیگانگان مطرح می شود، بسیار سنگین خواهد بود که باید تلاش همه جانبه‌ای از سوی آنها برای پاسخ‌دهی به این شبهات صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet